Strona główna Sport Pływanie Oskar Cebula bije rekord Dolnego Śląska!

Oskar Cebula bije rekord Dolnego Śląska!

0

Stolica Dolnego Śląska gościła w dniach 20-21 listopada młodych pływaków startujących w pierwszej edycji Dolnośląskiej Ligi Pływackiej Szkół Podstawowych klas V i VI. Po raz kolejny formą błysnęli zawodnicy Neptuna Świdnica.

oskarcebula

To zawody rangi wojewódzkiej i była to w tym roku już trzydziesta, jubileuszowa edycja tej imprezy. Barw Klubu Sportowego Neptun Świdnica broniło siedmiu zawodników: Dominika Sokołowska, Kuba Dzieniakowski, Marcel Litwiński (wszyscy klasa V), a także Daniel Worobiec, Patryk Kawałko, Oskar Cebula i Oscar Gawiński (cała czwórka – klasa VI). W piątek w zawodach uczestniczyło 125 zawodników z klas V z 9 klubów i szkół pływackich. Nasi zawodnicy czterokrotnie stawali na podium. Dominika Sokołowska zajęła drugie miejsce na 50 metrów stylem motylkowym i trzecią pozycję na 100 metrów grzbietem. Jakub Dzieniakowski wywalczył drugą lokatę na 50 metrów motylkiem i trzecią na 100 metrów grzbietem. Zadowolony powinien być też Marcel Litwiński, który poprawił swoje rekordy życiowe.

W sobotę z kolei w zawodach uczestniczyło 118 zawodników z klas VI. Tu zawodnicy rywalizowali na dystansach 50 metrów stylem klasycznym i 100 metrów motylkiem. Wszyscy zawodnicy spisali się doskonale poprawiając swoje życiowe rezultaty. Wręcz rewelacyjnie wypadł w swojej koronnej konkurencji 50 metrów klasykiem Oskar Cebula, który przypłynął na pierwszym miejscu, a czas jaki uzyskał (34,76) jest nowym rekordem Dolnośląskiego Związku Pływackiego wśród 12-latków i pierwszym czasem w Polsce w sezonie 2015/2016. Po tych zawodach widać, że ciężka praca naszych zawodników na treningach oraz duże zaangażowanie trenerów Beaty Pożarowszczyk, Wojciecha Ostrowskiego i Sławomira Kuczko przynosi duże efekty.