Strona główna Bez kategorii Pół miliona dla maluchów i seniorów

Pół miliona dla maluchów i seniorów

2

Świdnica sięga po środki zewnętrzne ze źródeł ministerialnych. Udało się pozyskać 261.976,00 zł w ramach Programu Maluch dla Miejskiego Żłobka oraz  229.282,00 zł w ramach Programu Senior-WIGOR dla Dziennego Domu Senior-WIGOR. W obu jednostkach  trwają prace remontowe – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy.

Żłobek
W żłobku dokonano adaptacji pomieszczeń pralni na sale dla nowej grupy dzieci. Pomieszczenia te wyposażono m.in. w nowe bramki, kojce, dywany, aplikacje ścienne, hamaki, łóżeczka, krzesełka do karmienia, przewijaki, maty edukacyjne i zabawki. Pomieszczenia magazynowe zaadoptowano na pralnię. Dzięki temu uzyskano 15 dodatkowych miejsc żłobkowych, powstało także 5 nowych miejsc pracy. Obecnie z usług Żłobka Miejskiego nr 1 korzysta 100 dzieci.

Żłobek II
W Dziennym Domu Senior-WIGOR aktualnie prowadzony jest remont sali wypoczynkowej i sali rekreacyjnej. Zakończono prace remontowe w kuchni i obieralni, do wykonania pozostały jeszcze pomieszczenia magazynowe i socjalne pionu kuchennego. Zakupiono wyposażenie sali wypoczynkowej, sprzęt audio, materiały dydaktyczne (m. in. audiobooki, książki, płyty z muzyka relaksacyjną), drobny sprzęt kuchenny i sprzęt AGD. Ponadto planowane jest doposażenie pomieszczeń rehabilitacyjnych (zakup rowerów, orbitreków, mat rehabilitacyjnych, obciążników do ćwiczeń) oraz wyposażenie w narzędzia klubu ogrodnika i warsztatu „złota rączka”. Obecnie z usług Dziennego Domu Senior-WIGOR korzysta 120 seniorów.

Dzienny Dom
– Dzięki funduszom zewnętrznym udaje się nam podnieść standard obiektów należących do miasta. Zarówno żłobek, jak i Dom Dziennego Pobytu to szczególne instytucje, pełniące ważne funkcje społeczne, w które musimy inwestować. Dzięki pozyskanym środkom bardzo poprawi się komfort pobytu podopiecznych oraz warunki pracy w obu miejscach.. Inwestycja w naszych najmłodszych i najstarszych mieszkańców, to szczególnie ważny dla mnie aspekt działalności. Będziemy dokładać wszelkich starań, by w dalszym ciągu korzystać z wszelkich form dofinansowania – podsumowuje prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska.

/UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułKolejny psiak szuka właściciela
Następny artykuł600 tys. zł na przydomowe oczyszczalnie