Strona główna Sport Pływanie Osiem medali pływaków Neptuna

Osiem medali pływaków Neptuna [FOTO]

0

Po raz kolejny z powodzeniem w zawodach sportowych wystartowali pływacy Neptuna Świdnica. Ośmioosobowa drużyna w składzie Agnieszka Franków, Dominika Sokołowska, Patryk Kawałko, Kuba Dzieniakowski, Oskar Cebula, Marcel Litwiński, Damian Kłos i Daniel Worobiec wystartowała we Wrocławiu w XXI Międzynarodowych Zawodach Pływackich i X Memoriale Romana Chomiaka.

oskar12

W zawodach uczestniczyło 276 zawodników z 29 klubów pływackich z różnych stron Polski. Według trenerów Beaty Pożarowszczyk, Sławomira Kuczko oraz Wojciecha Ostrowskiego zawodnicy w swoim kolejnym starcie kontrolnym przed najważniejszą imprezą pływacką ZMO w Nowej Rudzie zaprezentowali się wyśmienicie poprawiając swoje rekordy życiowe i nabywając kolejne doświadczenia startowe. Zawodnicy z dumą reprezentowali swój klub i miasto Świdnica zdobywając łącznie 8 medali – dwa złote , dwa srebrne i cztery brązowe. Największym łupem medalowym może poszczycić się Oskar Cebula, który był najlepszy na dystansach 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem klasycznym, do tego wywalczył srebro na 100 m stylem zmiennym i brąz na 100 m stylem dowolnym. Dominika Sokołowska klasyfikowana z rocznikiem starszym zdobyła dwa brązowe medale na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Sztafeta w składzie: Daniel Worobiec, Patryk Kawałko, Oskar Cebula i Kuba Dzieniakowski uplasowała się na drugiej pozycji w biegu na 4 x 50 m stylem zmiennym i trzeciej na 4 x 50 m stylem dowolnym.

Najwięcej emocji wzbudziły jak zwykle biegi sztafetowe w których startowało 15 zespołów. Nasi zawodnicy pokazali swój waleczny charakter dopingując siebie nawzajem. Widać po nich było że są wspaniałą i zadowoloną drużyną. Wielkie brawa dla nich. Dodatkowo Oskar Cebula został został najlepszym zawodnikiem zawodów na podstawie zdobytych punktów wielobojowych FINA. Po wynikach jakie osiągali nasi zawodnicy widać znakomitą pracę naszych trenerów i bardzo im za to dziękujemy i podziwiamy ich zaangażowanie. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy bardzo mocno zaangażowali się w pracę klubu i mocno dopingowali swoje pociechy. Dziękujemy Norbertowi Jóźwiakowi za przepiękne zdjęcia, które wykonał podczas zawodów – mówi Ireneusz Cebula.

/MDvR, FOTO: Norbert Jóźwiak/