Strona główna Sport Inne Najpopularniejszy sport w USA wkracza do Świdnicy!

Najpopularniejszy sport w USA wkracza do Świdnicy!

9

Futbol amerykański to dynamiczny sport, który przyciąga w Polsce i Europie coraz więcej sympatyków. Większe miasta w Polsce posiadają już swoje drużyny – teraz nadchodzi czas na Świdnicę. W sobotę, 28 listopada na boisku Orlik przy SP 4 w Świdnicy odbędzie się pierwszy trening rekrutacyjny.

futbol

Futbol amerykański to najpopularniejsza dyscyplina sportowa w Stanach Zjednoczonych, ale i w Polsce posiada sporą grupę zwolenników. W naszym kraju rozgrywane już są cztery poziomy rozgrywek futbolu amerykańskiego, a oprócz tego dwa poziomy rozgrywek dla juniorów. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że to wszystko wydarzyło się w przeciągu zaledwie 10 lat, to należy to uznać za dobry wynik.

Teraz przyszedł czas na Świdnicę. Już w sobotę, 28 listopada na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy (ulica Marcinkowskiego) odbędzie się pierwszy trening rekrutacyjny. Przyjdź o godz. 18.00 i spróbuj swoich sił. Potrzebujemy zawodników o każdych warunkach fizycznych: szybkich i szczupłych, siłaczy, a także zawodników ciężkich. Zapraszamy zawodników od 17 do 45 lat i ważących od 60 do 150 kilogramów. To sport, w którym każde z tych warunków fizycznych jest potrzebne, aby stworzyć kompletną drużynę! – zachęca Paweł Sołtysiak, jeden z organizatorów całego przedsięwzięcia.

futbol2

Jak zapewniają organizatorzy na pierwszym treningu przybliżone zostaną zasady tego sportu, podstawowe techniki, a więc zaczynamy od podstaw. Należy zabrać ze sobą dresy i obuwie sportowe, a wszelkie ochraniacze zapewnia klub. – Nie zastanawiaj się – spróbuj, sprawdź ten sport, daj mu szansę. Nie bez powodu wciąga on kolejne setki zawodników i kibiców w Polsce, a jeszcze więcej na świecie! Przyjdź, potrenuj miesiąc i po tym czasie podejmij decyzję, czy to ciekawy sport i czy zostajesz z nami! – dodaje Paweł Sołtysiak.

Poprzedni artykułOsiem medali pływaków Neptuna [FOTO]
Następny artykułWidzowie wybiorą najlepszy film