Strona główna Bez kategorii Jutro otwarcie Kauflanda

Jutro otwarcie Kauflanda

9

Długo wyczekiwany market niemieckiej sieci Kaufland otwiera swoje podwoje w Świdnicy. Na 26 listopada zaplanowano uroczyste otwarcie. Pierwsi klienci będą mogli zrobić zakupy już od 6:30 rano.

k2

W obiekcie o powierzchni sprzedażowej 2500mkw zatrudnienie znajdzie 70 osób. Dodatkowe miejsca pracy utworzą najemcy pasażu handlowego. – W sklepie znajduje się 10 kas, które zapewniają sprawną i szybką obsługę. Market będzie otwarty codziennie, od poniedziałku do soboty od godziny 7.00 do 22.00, a w niedzielę od 8.00 do 21.00. Ofertę sklepu Kaufland w Świdnicy wzbogacą punkty usługowo-handlowe, zlokalizowane w pasażu marketu. Ich powierzchnia sprzedaży wynosi ponad 300 mkw. Swoje usługi i produkty oferować będą: piekarnia, sklep garmażeryjny, sklep obuwniczy, salon prasowy, apteka, oraz salon fryzjerski. Na terenie sklepu Kaufland dostępny będzie również bankomat – informuje Daniel Szabaciuk z Kaufland Polska.

Wraz z nowym marketem powstaje też nowe rondo. Prace drogowe są już na finiszu. Budowę ronda, o średnicy ok. 50 metrów łączącego ul. Zamenhofa, Plater i Ceglaną, wymusiła decyzja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która tylko pod takim warunkiem zgodziła się na zorganizowanie wjazdu do powstającego przy ulicy Ceglanej marketu. 80% kosztów leży po stronie prywatnego inwestora, jednak miasto musi wyłożyć ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę ul. E. Plater i włączenie tej ulicy do ul. Zamenhofa.

/red./

 

Poprzedni artykułDrugi triumf Manufaktury, tym razem bez walki
Następny artykułForum, które uskrzydla