Strona główna Bez kategorii Forum, które uskrzydla

Forum, które uskrzydla

0

Każdy ma w sobie potencjał, dzięki któremu może realizować swoje cele. Jednak kobietom bywa trudniej w ten potencjał uwierzyć, gdy przytłaczane są ilością ról, w które na co dzień muszą się wcielać. Dlatego potrzebują inspiracji, motywacji, a czasem chwili oddechu. Pretekstem do znalezienia tego wszystkiego w jednym miejscu było I Świdnickie Forum Kobiet, które wczoraj gościło w świdnickim teatrze.  

1 Śwdnickie Forum Kobiet - 24.11 (51)

Organizatorzy i laureatki I Świdnickiego Forum Kobiet

Chociaż poważnie przedstawiane jako forum, miało ono raczej charakter nieformalnego spotkania. Rezygnując ze sztywnych ram programowych i długich, oficjalnych przemówień, organizatorzy stworzyli atmosferę miłego wieczoru spędzanego wśród przyjaciół, pomimo tego, że goście byli naprawdę dostojni – samorządowcy, prezesi, aktywne kobiety z regionu. – Chciałabym, aby nasze spotkania w ramach Forum Kobiet inspirowały panie do aktywności publicznej, społecznej i zawodowej – mówi Magdalena Rumiancew-Wróblewska, pomysłodawczyni forum – Mają być one zachętą do wymiany doświadczeń, pomysłów, a także pomocą w określaniu celów, ważnych dla każdej z nas.

– Forum w założeniu ma promować kobiety – dodaje jego organizatorka, Iwona Petryla – Ma dodawać im energii w każdym aspekcie życia. Uskrzydlać. Właśnie temu „uskrzydleniu” poświęcona była debata „Kobieta Spełniona”, w której wzięły udział: Magdalena Rumiancew-Wróblewska – Radna Miejska, Barbara Kaśnikowska – prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, Ewa Mańkowska – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Danuta Marosz – dyrektor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu i Violetta Mazurek – prezes Fundacji Spichlerz Kultury. Panie, które od lat łączą życie rodzinne z pracą na wysokich stanowiskach szczerze mówiły o tym, że to nie jest proste zadanie. Udaje się je zrealizować tylko dzięki pasji, doświadczeniu, wsparciu innych osób, a także niepowodzeniom, które dodają siły.

Dobrą kontynuacją debaty był wykład motywacyjny Joanny Konczanin „Żyj z pasją i radością”. Dotyczył on dobroczynnych zmian, jakie każdy może wprowadzić w swoim życiu dzięki pozytywnemu nastawieniu, praktyce wdzięczności, przyjaźni z samym sobą, dbaniu o dobre relacje z innymi, życiu w zgodzie z wartościami oraz realizowaniu marzeń. Jednym z powtarzających się wątków spotkania było wsparcie otrzymywane od mężczyzn. Mówiły o nim zarówno uczestniczki debaty, jak i Joanna Konczanin. Zatem panowie wnieśli zauważalny wkład w I Świdnickie Forum Kobiet.

Punktem kulminacyjnym wieczoru było przyznanie nagród w plebiscycie „Kobieta z Pasją”. Otrzymały je: Bożena Pytel – w kategorii Kultura i Sztuka, Marta Olejkiewicz – w kategorii Kobieta Przedsiębiorcza, Jolanta Kumor – w kategorii Kobieta Fit i Ewa Dziwosz –  w kategorii Supermenka. Po uroczystym wręczeniu statuetek rozpoczął się pokaz metamorfoz i brafittingu, który stanowił ostatnią oficjalną część forum. W sumie organizatorom udało się stworzyć bardzo bogaty program, który usiłowali zrealizować w dość krótkim czasie. Atrakcji wystarczyłoby na dwa dni, a nie na jeden tylko wieczór, co mogło być męczące. Jednak z drugiej strony świadczy o dużym potencjale na kolejne edycje Świdnickiego Forum Kobiet, które zresztą organizatorzy już zapowiedzieli.

(af)
Zdjęcia: Łukasz Kufner