Strona główna Konkursy Jarmark Świąteczny w Dreźnie

Jarmark Świąteczny w Dreźnie [KONKURS]

0

Tym razem to Drezno będzie docelowym punktem wycieczki  XXII Rajdu Książęcego, jaki organizuje Lokalna Informacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Na 28 listopada zaplanowano wyprawę w świątecznym klimacie, ponieważ w tym czasie Drezno zamieni się w bożonarodzeniowy jarmark. Redakcja Swidnica24.pl ma dla Czytelników jedno podwójne zaproszenie na wyjazd.

drezno jarmarkzdjęcie: www.ks-j.pl

Na jarmarku bogato zdobione stragany wystawi kilkuset kupców: pyszne, prażone migdały, pieczone kasztany, marcepany, piernikowe serca z piernikowego miasta Pulsnitz, precle, tradycyjny bratwurst i wiele innych specjałów. A wszystko to wśród niezliczonych kolorowych światełek, bombek, unoszącego się zapachu grzanego wina i śpiewu kolęd – to idealny czas na zakup świątecznych prezentów.

PROGRAM:

Wyjazd 28 listopada z placu św. Małgorzaty o godz. 6:30. Przejazd z panoramicznym objazdem dookoła Budziszyna/Bautzen, zwiedzanie Drezna: spacer widokowymi tarasami nad Łabą, kościół Frauenkirche, pomnik Marcina Lutra, oglądanie m.in. Pocztu Elektorów Saskich wykonanego z miśnieńskiej porcelany, Zamku Królewskiego, katedry katolickiej, dziedzińca Zwinger, Placu Teatralnego. Czas wolny do dyspozycji grupy (Jarmark Świąteczny – najstarszy w Niemczech, indywidualne zwiedzanie, świąteczne zakupy). Dla zainteresowanych w czasie wolnym zwiedzanie Muzeum Komunikacji (7,50 euro/osoba przy grupie pow. 10 osób.). Wyjazd z Drezna o godz. 17:00. Przyjazd do Świdnicy ok. 21:00.

KONKURS:

Dla naszych Czytelników mamy podwójny bilet na wycieczkę do Drezna. Aby go wygrać należy poprawnie odpowiedzieć na pytanie: Gdzie odbył się XXI Rajd Książęcy? Odpowiedzi należy przesyłać na adres [email protected] w tytule wpisując „rajd”, zaś w treści: imię, nazwisko i numer telefonu. Na zgłoszenia czekamy do 22 listopada. Wygrywa mail nadesłany do nas jako 11 w kolejności. Zwycięzcę poinformujemy o wygranej telefonicznie.

Drezno