Strona główna Bez kategorii Jak stworzyć start up i markę? Tydzień z biznesem w G4

Jak stworzyć start up i markę? Tydzień z biznesem w G4

2

Jak stworzyć własna firmę, jak zbudować markę i przygotować się do wejścia na rynek pracy? Od dzisiaj uczniowie Gimnazjum nr 4 w Świdnicy uczestniczą w licznych warsztatach i spotkaniach ze specjalistami. Szkoła włączyła się do Światowego tygodnia Przedsiębiorczości, który obejmuje 143 państwa.

gimnazjum nr 4

ŚTP to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki – czytamy na stronie Fundacji Tygodnia Przedsiębiorczości. Zadania, które już nastolatkom maja pokazać, jak wygląda świat biznesu – a przede wszystkim – że jest to świat, do którego może dostać się każdy, będą realizowane w świdnickim gimnazjum do 20 listopada. – Jako partner Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości realizujemy zadania z zakresu nie tylko obszaru przedsiębiorczości, ekonomii, ale również z doradztwa zawodowego i coachingu.

Każda klasa naszej szkoły ma zaplanowane różne warsztaty z doradcą, psychologiem, informatykiem jak również z zaproszonymi gośćmi – informuje szkoła. Z okazji mogą skorzystać nie tylko uczniowie. –  Zapraszamy również każdego zainteresowanego swoim rozwojem zawodowym na bezpłatne konsultacje z doradcą zawodowym, który podczas indywidualnych konsultacji poradzi, jak odnaleźć się we współczesnym rynku pracy oraz zdiagnozuje preferencje i umiejętności zawodowe oraz pomoże napisać CV – zaprasza dyrektor Tomasz Całka. Konsultacje zaplanowano  w środę 18.11.2015 w godz. 16,00-18.30 sala 013 oraz w piątek 20.11.2015  w godz. 13.30-16,00, sala 013. Gimnazjum mieści się przy ulicy Jodłowej w Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykułDobry występ AKS-u na koniec rundy jesiennej
Następny artykułAnna Zalewska oficjalnie ministrem