Strona główna Temat dnia Dzień bez futra. Happening w Świdnicy w sobotę

Dzień bez futra. Happening w Świdnicy w sobotę

2

Świdniczanie włączają się do ogólnopolskiej akcji, która skierowana jest przeciwko hodowlom zwierząt futerkowych. – To żywe stworzenia, hodowane i zabijane dla snobistycznych celów – tłumaczy Krzysztof Kowalczyk, współorganizator akcji i zaprasza o 11.30 w sobotę, 28 listopada, na świdnicki Rynek.

futro

Happening z okazji Dnia bez Futra – „Jutro będzie futro” w całej Polsce organizuje Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! zaprasza na happening. Przewrotny tytuł nawiązuje do tytułu pierwszego w Polsce pełnometrażowego filmu nt. przemysłu futrzarskiego, który przygotowuje Viva. Akcję w Świdnicy organizuje lokalny oddział Vivy!

– W Polsce na ponad 800 fermach dla zysku wąskiej grupy biznesmenów zabija się co roku ponad 7 mln zwierząt – norki, lisy, szynszyle i jenoty. Społeczne śledztwa wykazały, że podobnie jak na całym świecie polskie fermy futerkowe to piekło dla zwierząt, nad którym nikt nie ma realnej kontroli. Od 2011 roku czynnie walczymy o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Okrutnego biznesu broni jednak wpływowe lobby, które blokuje prace nad obywatelskimi inicjatywami. Nie zamierzamy się jednak poddać. Dołączcie do nas i wzmocnijcie nasz głos w obronie zwierząt futerkowych – one same nie mogą się bronić! – zachęcają działacze Vivy!. Podczas happenigu będą rozdawane ulotki informacyjne, a uczestnicy akcji wystąpią w zwierzęcych maskach.

Kiedy: 28 listopada, sobota
O której? 11.30
Gdzie?  Rynek w Świdnicy, przed wejściem do teatru

Poprzedni artykułSiatkarki V LO mistrzyniami powiatu
Następny artykułMecz piłkarzy przełożony na marzec