Strona główna Bez kategorii Anna Maria Wesołowska osądziła gimnazjalistów

Anna Maria Wesołowska osądziła gimnazjalistów

0

Pięć drużyn i pełna sala kibiców wzięły dziś udział w I Turnieju o prawach dziecka „Mam prawo i…”, zorganizowanym w Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. Zmagania uczniów oceniało jury, w którego składzie znalazła się Anna Maria Wesołowska, słynna pani sędzia z programu telewizyjnego. Turniej był częścią obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Anna Maria Wesołowska w składzie jury Turnieju

Na sali gimnastycznej szkoły spotkało się pięć świdnickich gimnazjów, nr 1, nr 2, nr 3, nr 4 i Gimnazjum Rzemieślnik. Każde z nich wyznaczyło pięciu swoich reprezentantów, którzy jako drużyna zmagali się o tytuł zwycięzcy turnieju. Ich zmagania oceniało jury, w którego składzie obok Anny Marii Wesołowskiej zasiadł m.in. Tadeusz Niedzielski, dyrektor Wydziału Edukacji UM w Świdnicy. Przerwy między rundami turnieju umilały publiczności występy muzyczne Weroniki Wąsowskiej oraz zespołu muzycznego z Gimnazjum nr 2.

Rywalizacja nie był łatwa, gdyż organizatorzy przygotowali zestawy trudnych, często podchwytliwych pytań. Cały turniej podzielony był na pięć rund, wśród których znalazły się pytania testowe, muzyczne, obrazkowe oraz puzzle. Były one prezentowane publicznie, dlatego w turnieju tak naprawdę mogli brać udział wszyscy zgromadzeni na sali. Zawodnicy odpowiadali na kwestionariuszach, które na bieżąco sprawdzało jury. Zwycięzcą została drużyna z Gimnazjum nr 2.  Wszystkie drużyny otrzymały takie same nagrody ufundowane przez Rzecznika Praw Dziecka, a drużyna z Gimnazjum nr 2 została zaproszona na spotkanie z rzecznikiem do Warszawy. Po turnieju z uczniami rozmawiała sędzia Anna Maria Wesołowska, która opowiedziała młodzieży o swojej pracy i problemach młodzieży z prawem.

Obchody Dnia Praw Dziecka w Świdnicy zakończą się jutro wieczorem uroczystą galą, jednak wcześniej, o godzinie 11:00 na świdnickim Rynku będzie można wziąć udział w biciu rekordu, śpiewając piosenkę o prawach człowieka „Dziećmi jesteśmy tylko raz”.

(red.)

Poprzedni artykułPrzewrócił się samochód z końmi
Następny artykułSiatkarki powalczą o punkty w starciu z Częstochowianką