Strona główna Bez kategorii Adria nowym partnerem gminy Świdnica

Adria nowym partnerem gminy Świdnica

0

11 listopada gmina Świdnica  zawarła kolejną umowę o współpracy, tym razem z miastem Adria.  Oficjalnej delegacji przewodniczył burmistrz Adrii Massimo Barbujani, a w uroczystości udział wzięli radni i osoby odpowiedzialne za współpracę zagraniczną, konsul honorowy Republiki Włoskiej we Wrocławiu Monika Kwiatosz oraz władze gminy Świdnica.

partnerstwo

 -Za wspólny cel stawiamy sobie przede wszystkim pogłębianie i rozwój obustronnej współpracy oraz szacunek i zrozumienie dla swoich osiągnięć, tradycji i dziejów. Rozwój kontaktów mieszkańców obu gmin na płaszczyźnie społecznej, oświatowej, kulturowej, sportowej, ochrony środowiska, turystycznej i gospodarczej. W przyszłym roku obchodzić będzie 10. rocznicę podpisania umowy partnerskiej z niemiecką gminą Lampertheim. Stąd też w tym miejscu pragnę wspomnieć jej ówczesnego burmistrza Ericha Maiera, od którego tak naprawdę wszystko się zaczęło. Dzięki umowie z Lampertheim, dzisiaj współpracujemy już z Maldegem (Belgia), a złożeniem podpisów pod umowami przyjaźni, przypieczętowaliśmy naszą współpracę z miastem Adria. Jestem przekonana, że będzie ona „żywa”, a potwierdzeniem tego faktu są już kontakty i spotkania naszej młodzieży zarówno w Belgii jak i we Włoszech – mówiła wójt gminy.

Cieszę się z zaproszenia naszej delegacji oficjalnej do gminy Świdnica , wspieranej przez przedstawicieli organizacji pozarządowej. Adria jest bardzo ważnym miastem, bowiem dało nazwę Morzu Adriatyckiemu. Jesteśmy otwartą gminą, szczególnie na ludzi młodych, do których przecież należy przyszłość Europy i świata. Cieszę się, że jako burmistrz mogę kontynuować dzieło swoich poprzedników, a w szczególności swojego wujka. Rozwijać kontakty pomiędzy narodami Europy w duchu przyjaźni, solidarności i pokoju – podkreślał w swoim przemówieniu burmistrz Adrii Massimo Barbujani.

 /UG Świdnica/

Poprzedni artykułNie chcą likwidacji gimnazjów
Następny artykułWarsztaty operatorskie bez kamery