Strona główna 112 2 kilogramy marihuany „na własny użytek”

2 kilogramy marihuany „na własny użytek”

7

Wysoka kara pozbawienia wolności może grozić 23-letniemu mieszkańcowi Świebodzic zatrzymanemu przez policjantów za posiadanie 10 000 porcji marihuany. Policjanci znaleźli narkotyki w garażu młodego mężczyzny.

marihuana

– Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o nielegalnej uprawie konopi indyjskich, którą miał prowadzić  23-letni mieszkaniec Świebodzic. Policjanci działając wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, w garażu ujawnili 2 kg zielonego suszu. Po przeprowadzeniu badań na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczony w garażu susz to marihuana, z której można uzyskać aż 10 000 porcji handlowych – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jak wyjaśnił narkotyki posiadał na własny użytek.  Prokurator Rejonowy w Świdnicy wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności

Poprzedni artykułWymusił pierwszeństwo
Następny artykułWróżby i konkursy w Galerii Świdnickiej