Strona główna Bez kategorii Zrób szopkę ze świdnickimi zabytkami

Zrób szopkę ze świdnickimi zabytkami

0

Od masy solnej po tekturę i ceramikę. Autorzy przed rokiem wykazali się ogromną pomysłowością, przygotowując szopki bożonarodzeniowe na pierwszy konkurs, organizowany przez Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy o Młodzieżowy Dom Kultury. Czy w tym roku będzie jeszcze ciekawiej?

23

Do udziału zapraszamy całe rodziny – zachęca Dobiesław Karst z Muzeum Dawnego Kupiectwa. Przed rokiem szopki wykonali przede wszystkim uczniowie świdnickich szkół i Młodzieżowego Domu Kultury. Być może w tym roku powstaną także w mieszkaniach świdniczan?

Prace konkursowe mogą być wykonywane indywidualnie i grupowo, a najciekawsze z nich zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie czasowej, zorganizowanej w grudniu i styczniu w salach Muzeum Dawnego Kupiectwa. Każda szopka musi zawierać akcenty „świdnickie”. Na zwycięzcę czeka cenna nagroda. – Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń wiekowych. Prace wspólnie mogą wykonać rodziny czy grupy uczniów. Oczywiście czekamy również na indywidualnie zrobione szopki. Najpiękniejsze zostaną pokazane w sali wystaw czasowych naszego muzeum – dodaje Dobiesław Karst. Prace będą przyjmowane od 26 listopada do 3 grudnia, a rozstrzygnięcie konkursu i początek ekspozycji podczas Kolędy Świdnickiej.

/red./

REGULAMIN

Poprzedni artykułWymarzone książki w szkołach
Następny artykułKatastrofalny występ ŚKPR-u w Elblągu