Strona główna 112 Znów wypadek na feralnym skrzyżowaniu

Znów wypadek na feralnym skrzyżowaniu [FOTO]

13

Rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy na skrzyżowaniu ulic Mieszka I i Wodnej w Świdnicy. – Kierowca ewidentnie wymusił pierwszeństwo – mówi świadek zdarzenia.

wyp 1

Do wypadku doszło około 11.00. – Starszy pan jechał na rowerze ulicą Wodną, Volkswagen Passat wjeżdżał z podporządkowanej Mieszka i z dużą siła uderzył w rowerzystę – relacjonuje świadek. – Starszy pan miał zakrwawioną twarz i cały drżał. Kierowca pomógł mu wstać i przejść na chodnik, ale nie dzwonił po pomoc. To ja zadzwoniłem na pogotowie.

cynk1

Ratownicy zabrali poszkodowanego do szpitala. Okoliczności wyjaśnia policja.

Skrzyżowanie jest niezwykle kolizyjne i niebezpieczne, szczególnie dla pieszych. To trasa, którą pokonują dzieci do Szkoły Podstawowej numer 6 i Gimnazjum nr 4. Wchodzących na przejścia pieszych kierowcy często nie są w stanie dostrzec. – Skrzyżowanie zostanie w 2016 roku gruntownie przebudowane – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy. – Gotowa jest już dokumentacja, czekamy w tej chwili na pozwolenie na budowę. Inwestycja będzie kosztowała 2 miliony złotych i te środki zostaną zabezpieczone w przyszłorocznym budżecie.

/asz/