Strona główna Sport Inne Znakomita zabawa i rehabilitacja

Znakomita zabawa i rehabilitacja [FOTO]

1

Polskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Świdnicy już raz raz czternasty było organizatorem Turnieju Sportowego. W świetnie przygotowanej imprezie wzięło udział ponad 200 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wałbrzycha, Mokrzeszowa i Dzierżoniowa, OREW-u Świdnica, OREW-u Dzierżoniów, Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy, a także Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Świdnicy.

CSC_5950

Nasze Stowarzyszenie już od 27 lat organizuje liczne imprezy rekreacyjne. Celem czternastej edycji Turnieju Sportowego, który toczył się w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy była pełna integracja osób z niepełnosprawnością intelektualną, pokonywanie barier oraz uczestniczenie w ekscytującej sportowej rywalizacji. Nasi podopieczni mieli okazję do pokazania swoich umiejętności, zaradności, a także poczucia własnej wartości. Do turnieju w sam raz pasuje maksyma „W zdrowym ciele zdrowy duch” – mówi szczęśliwa wiceprzewodnicząca PSOUU koło w Świdnicy Elżbieta Osiurak.

Na uczestników czekało kilka konkurencji: slalom między tyczkami, slalom z szarfami, przenoszenie piłeczki do tenisa stołowego na rakietce, wyścig rydwanów, rzut woreczkiem do hula-hop, wesoły wężyk, czy choćby rzuty do kosza i strzały na bramkę – informuje jeden z organizatorów przedsięwzięcia Szymon Majcherczyk. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali wolontariusze ze świdnickich szkół – Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, a także Szkoły Mistrzostwa Sportowego. – Dziękujemy za pomoc wolontariuszom. Impreza została współfinansowana przez Urząd Miejski w Świdnicy, a także sponsorów. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy dziś byli z nami – dodaje Elżbieta Osiurak.

/MDvR/

Poprzedni artykułCzternaście trafień świdnickich dziewczyn
Następny artykułTargi pracy już jutro. Od dziś on-line