Strona główna Bez kategorii Ziemniaczana fiesta w „trójce”

Ziemniaczana fiesta w „trójce”

0

 Gimnazjum nr 3 w Świdnicy już po raz trzeci zaprosiło uczniów, rodziców i mieszkańców miasta na  Święto Pieczonego Ziemniaka.

festyn gim 3 (7)
– To święto jest cykliczną imprezą nie tylko dla uczniów i rodziców, ale także dla świdniczan. Integruje rodziców, uczniów, nauczycieli, ale również mieszkańców okolicy. Razem z radnym Janem Jaśkowiakiem przygotowaliśmy wiele zabaw sportowych i takich typowo ziemniaczanych atrakcji. Jest babka ziemniaczana, ziemniak faszerowany, dzieci robiły pieczątki i ludziki z ziemniaków. Atrakcją był pokaz motorowy, pokaz sztuk walk. Była Zumba z instruktorem – wymienia Iwona Kasprzyk, dyrektorka Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.
– Nasze stanowisko nazywało się „Ziemniaczane inspiracje”. My kobiety mamy z ziemniakami do czynienia najczęściej w kuchni, dlatego też na tym stanowisku były typowo kuchenne zadania, takie jak konkurs na najdłuższą obierkę, obieranie na czas, tarcie na czas, rzut ziemniakiem do celu. Było zjadanie gotowanych ziemniaków z dodatkami ostrych przypraw, były placki ziemniaczane – wymienia Czesława Michalik, jedna z nauczycielek.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko prowadzone przez drzewoznawcę Pawła Gromka. Dzieci miały okazję wspinać się na drzewo pod kontrolą eksperta.

/PSM/

Poprzedni artykułWojska znów biją się o Świdnicę [FOTO]
Następny artykuł„Drugie” świętuje 65-lecie [FOTO]