Strona główna Bez kategorii XXI Rajd Książęcy do Pragi

XXI Rajd Książęcy do Pragi [KONKURS]

2

Tym razem celem turystycznej wyprawy będzie Praga.  Lokalna Informacja Turystyczna “Księstwo Świdnicko-Jaworskie” zaprasza do udziału w wycieczce, zaś wspólnie z portalem Swidnica24.pl – do udziału w konkursie. Do wygrania podwójne zaproszenie na wyjazd.

Praga

zdjęcie  www.ks-j.pl

Podczas całodniowej wyprawy uczestnicy zwiedzą najważniejsze zabytki i miejsca stolicy Czech: klasztor na Strachowie, Pałac Arcybiskupów, Ratusz na Hradczanach, Ogrody Zamkowe, katedrę św. Wita oraz najwęższą uliczkę świata – Malą Stranę z kościołem św. Mikołaja. Wyjazd z pl. św. Małgorzaty 24 października o godz. 6:00. Planowany powrót tego samego o północy. Koszt rajdu – 60zł + 150 CZK od osoby.

KONKURS

Aby zawalczyć o podwójny bilet, należy odpowiedzieć na pytanie: Gdzie do tej pory LOT “Księstwo Świdnicko-Jaworskie” organizowała Rajdy Książęce?

Na zgłoszenia pod adresem [email protected], tylko od osób pełnoletnich, czekamy do 12 października. W treści maila, oprócz poprawnej odpowiedzi, należy podać imię, nazwisko i numer telefonu oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska na portalu Swidnica24.pl w ogłoszeniu o wyniku konkursu, w tytule zaś – rajd Praga. Nagroda nie obejmuje kosztów wstępu do muzeów, należy zabrać ze sobą 150 koron czeskich od osoby. Wygra osoba, która jako pierwsza wymieni najwięcej miejsc, do których organizowano Rajdy Książęce.

Program wycieczki:

– wyjazd ze Świdnicy 24 października, godz. 6:00, pl. św. Małgorzaty;
– przejazd do praskiej dzielnicy Žižkov;
– wjazd na wzniesienie Vitkov z pomnikiem czeskiego bohatera narodowego Jan Žižki. Panoramy na miasto. Spacer obok pomnika Jaroslava Haška w dzielnicy Žižkov – z XIX i XX wiecznymi kamienicami, największą ilością gospód, niegdyś centrum spotkań praskiego świata artystycznego;
– przejazd tramwajem (50 Koron osoba);
– ciąg dalszy zwiedzania Pragi trasą: Klasztor na Strachowie (czas wolny na zwiedzanie Muzeum Miniatur z najmniejszą książką świata lub zbiorów biblioteki klasztornej – 100 koron/osoba); punkt widokowy na Pragę; Pałac Czerninsky – budynek ministerstwa spraw zagranicznych; Loretta; Pałac Schwarzenbersky; Pałac Arcybiskupów, Ratusz na Hradczanach, kancelaria prezydenta Republiki Czeskiej; Ogrody Zamkowe; Katedra Św. Wita; Kościół św. Jerzego; spojrzenie w Złotą Uliczkę; instalacja artystyczna Davida Czernego; wizyta nad Wełtawą; najwęższa uliczka świata; Mala Strana z kościołem św. Mikołaja
– przerwa
– kościół Matki Boskiej Zwycięskiej z cudowną figurką Praskiego Dzieciątka Jezus (kościół i muzeum); Wyspa Kampa z murale Johna Lenona; Most Karola; pomnik Karola IV Luksemburskiego; dzielnica Żydowska – Josefov (synagogi i ratusz), Rynek Staromiejski z Ratuszem (zegar Orloj), pomnik Jana Husa; Brama Prochowa, Dom Miejski (czas wolny – zakupy/galerie handlowe), Plac Wacława, pomnik św. Wacława, Muzeum Narodowe, galeria Lucerna z instalacją D. Czernego; dworzec kolejowy – Wilsonovo nadrazi.
– przyjazd do Świdnicy ok. godz. 24:00
UWAGA: należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport i przygotować się na ok. 9-10 km. spacer po mieście.

XXI Rajd Książęcy - Praga a