Strona główna Sport Piłka nożna Trzeci krok do obrony tytuły wykonany

Trzeci krok do obrony tytuły wykonany

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica są już w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. Po wcześniejszych zwycięstwach z DGPNZ Roztocznik i Zjednoczonymi Żarów, drużyna Marcina Dymkowskiego pokonała w ćwierćfinale rozgrywek czwartoligowy AKS Strzegom 1:0. Przypomnijmy, że świdniczanie w ostatnich dwóch sezonach sięgnęli po Puchar Polski OZPN Wałbrzych.

Polonia Swidnica- Foto-Higiena Gac08

O meczu można powiedzieć jedno – po prostu się odbył. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, a spotkanie toczyło się w trudnych deszczowych warunkach, które nie ułatwiały zadania piłkarzom obu ekip. Pierwsza część gry należała do faworytów – piłkarzy Polonii-Stali Świdnica, którzy mimo tego że walczyli na dobrze znanym sobie stadionie przy ulicy Śląskiej w Świdnicy, to pełnili formalnie rolę gości. Wszystko przez trwającą wciąż modernizację stadionu w Strzegomiu. Mimo przewagi biało-zielonych w pierwszych 45 minutach, do szatni obie drużyny schodziły przy remisie 0:0. Po przerwie śmielej zaatakowali strzegomianie zmuszając kilka razy do interwencji Bartłomieja Kota. Kiedy wydawało się, że o zwycięstwie zadecyduje seria jedenastek, piłkarze Polonii-Stali przeprowadzili decydującą akcję sfinalizowaną przez ukraińskiego snajpera Iegora Tarnova.

Swojego półfinałowego rywala świdniczanie poznają dopiero za niespełna dwa tygodnie. W Świebodzicach miejscowa Victoria podejmie Górnika Wałbrzych. Drugą parę półfinałową stworzą na wiosnę Orzeł Ząbkowice Śląskie i Lechia Dzierżoniów.

AKS Strzegom – Polonia-Stal Świdnica 0:1 (0:0)

AKS: Kretkowski, Durajczyk, Posacki, Bęś, Sabat, Krupnik (Sobczak), D. Krzyżanowski (Szymczyk), Nitarski (Demirow), Górowski (Stępień), Matuszak (Alwin), Wasilewski

Polonia-Stal: B Kot, Luber, Truszczyński (55′ Truszczyński), Marszałek (46′ Salamon), Kozachenko (64′ Tarnov), Gładysz (46′ Sowa), Morawski, Ł. Kot (50′ Kukla), Jaros, Tobiasz, Kohut (60′ Borowy)