Strona główna Sport Inne Polscy i czescy judocy powalczą w Żarowie

Polscy i czescy judocy powalczą w Żarowie

0

Młodzi judocy z polskich i zagranicznych klubów sportowych po raz szósty zawalczą w Otwartych Mistrzostwach Judo rozgrywanych w Żarowie. Sportowy turniej, podobnie jak w poprzednich latach połączony zostanie z obchodami jubileuszu XIV-lecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

JUDO35

Tegoroczną edycję honorowym patronatem obejmie Ambasada Japonii. – Nasza dyscyplina sportowa zyskała wielu sympatyków, a Żarów jest tego najlepszym przykładem. Tutaj trenują nawet przedszkolaki! Po cichu, liczę, że niektórym z nich uda się zrobić jeszcze wielką karierę sportową, tak jak Pawłowi Fajdkowi, mistrzowi świata, który przecież też jest żarowianinem. W poprzedniej edycji turnieju wystartowało blisko 200 sportowców z 20 klubów z Polski i Czech. Jako organizatorzy, mamy nadzieję, że w tym roku zwiększy się liczba uczestników i gości odwiedzających nasz turniej – mówi Miłosz Haber, trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Judoka Imbramowice.

Zawodników trenujących na sportowych matach spotkać będzie można na pierwszym wspólnym treningu, który zaplanowany został na piątek, 16 października w godzinach 18.00 – 20.00. Zgłoszenia zawodników i zawodniczek przyjmowane będą w formie elektronicznej przed turniejem. Więcej informacji można uzyskać u trenera Miłosza Habera, pod nr tel. 698 223 354.

Sportową rywalizację będzie można oglądać w żarowskim Gminnym Centrum Kultury i Sportu w sobotę, 17 października. Od sześciu lat niezmiennie organizatorami turnieju judo jest gmina Żarów, UKS Judoka Imbramowice, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Poprzedni artykułPowołano Radę Sportu w Świdnicy
Następny artykułTrzeci krok do obrony tytuły wykonany