Strona główna Bez kategorii Świdnicki Jubilat doceniony w województwie

Świdnicki Jubilat doceniony w województwie

0

Zespół Pieśni i Tańca Jubilat znalazł się w prestiżowym gronie uhonorowanych Nagrodą Kulturalną Województwa Dolnośląskiego „Silesia”. To pierwsze takie wyróżnienie dla Świdnicy.

Jubilat

Na zdjęciu: przewodnicząca Sejmiku Barbara Zdrojewska, dyrektor ŚOK-u Anna Rudnicka, Artur Janicki, wybitny reżyser i Honorowy Obywatel Wrocławia Sylwester Chęciński oraz zastępca dyrektora ŚOK-u Bożena Kuźma

Nagroda kulturalna Dolnego Śląska „Silesia”  przyznawana jest od 2008 roku przez samorząd Dolnego Śląska twórcom oraz instytucjom kultury za działalność artystyczną lub kulturalną o szczególnym znaczeniu dla regionu, zarówno w kraju, jak i za granicą. Wśród wyróżnionych są m.in. Olga Tokarczuk i Tadeusz Różewicz oraz muzea, filharmonie, teatry.

jubilat (23)

Zdjęcie archiwalne

Dla świdnickiego zespołu nagroda ma w tym roku szczególny wymiar, bowiem Jubilat świętuje czterdziestolecie działalności artystycznej. – To wielkie wyróżnienie. Bardzo się cieszymy! Jesteśmy dumni i zaszczyceni. Dziękujemy i gratulujemy także innym nominowanym – mówią choreografowie Anna Trzeciak i Lubomir Szmid. Nagrodę na nadzwyczajnej sesji Sejmiku Dolnośląskiego 16 października odbierali Lubomir Szmid, dyrektor ŚOK-u Anna Rudnicka i zastępca dyrektora Bożena Kuźma.

/red./

Poprzedni artykułCzekoladki jednak ze Świdnicy?
Następny artykułPokazali, jak ratować