Strona główna Bez kategorii Świdniccy poeci podbili Wrocław

Świdniccy poeci podbili Wrocław

1

Młodzi świdniccy poeci wzbudzili sensację w stolicy Dolnego Śląska. Stanowili najliczniejszą – i jak się okazało – niezwykle utalentowaną reprezentację na prestiżowym Turnieju Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka.

poeci

Turniej Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka organizowany przez wrocławski oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w tym roku miał wyjątkowy charakter, bowiem to już XXV jego edycja, która dodatkowo zbiegła się z 70. rocznicą urodzin Rafała Wojaczka.

Każdy Dolnoślązak, który pisał wiersze lub interesował się literaturą, wiedział, że jest taki turniej i że wypada na nim być – dla startujących stanowił nobilitację, a dla tych, którzy go wygrywali, był przepustką do środowiska literackiego Wrocławia, a czasem ogólnopolskiego. Turniej był również odniesieniem dla środowiska świdnickiego. Kto w nim nie startował? – Tomasz Hrynacz, Tamara Hebes, Grzegorz Woźny. Startowałem również ja – mówi Wojciech Koryciński.
We wczorajszej jubileuszowej edycji turnieju wystartowało 40 uczestników, a sensacją było to, że aż jedna czwarta to świdniczanie: Joanna Baranowska, Barbara Elmanowska, Maja Hypki, Anna Micińska, Natalia Waligóra, Paweł Buczma, Bartosz Czarnotta, Mateusz Masłowski i Grzegorz Skoczylas.

Przewodniczący jury Bogusław Kierc, znany wrocławski pisarz i aktor, autor monografii o Rafale Wojaczku, zdradził, że dawno nie było tak silnie obsadzonego turnieju. Dlatego cieszy, że wśród nagrodzonych znalazła się niedawna zwyciężczyni świdnickiej „The Battle of 7 Words” odbywającej się w ramach Festiwalu Literacko-Artystycznego – Anna Maria Micińska, która zajęła w Turnieju im. R. Wojaczka III miejsce. Dodatkowo wyróżnieniem uhonorowano Bartosza Czarnottę, autora tomików „Ślepe okna” i „Ferma formy”.

/red./

Poprzedni artykułWspólna wyprawa rodzin i asystentów
Następny artykułJedenaście rodzin pozbawionych gazu