Strona główna 112 Straż Miejska przeprowadza się na dworzec

Straż Miejska przeprowadza się na dworzec

9

Funkcjonariusze mają być bliżej mieszkańców, mieć oko na nowe Centrum Przesiadkowe, a niemal pusty budynek zostanie wreszcie wykorzystany. Jeszcze w tym roku świdnicka Straż Miejska przeprowadzi się z dotychczasowej siedziby przy ulicy Traugutta na dworzec Świdnica Miasto.

dworzec PKP

Dworzec Świdnica Miasto w 2012 roku został otwarty po gruntownej renowacji. Do dziś większość pomieszczeń nie znalazła najemców.

Decyzja o przeniesieniu Straży Miejskiej  podyktowana jest m.in.: poprawą warunków pracy strażników, chcemy także zagospodarować puste przestrzenie w budynku dworca PKP, które przez ostatnie 2 lata nie znalazły niestety najemców – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy.

Straż Miejska siedziba

Obecna siedziba Straży Miejskiej przy ulicy Traugutta w Świdnicy.

Na razie trwają przymiarki. – Nic nie jest dokładnie rozplanowane. Musimy dobrze zastanowić się nad najlepszymi rozwiązaniami dla nas i mieszkańców – tłumaczy Marek Fiłonowicz ze Straży Miejskiej. Najważniejsze jest zapewnienie dostępu do systemu CEPIK, do bazy PESEL, łączności. – Najistotniejsza jest dyżurka i centrum zarządzania monitoringiem – dodaje Fiłonowicz. Strażnicy prawdopodobnie zajmą część pomieszczeń na pietrze w części, gdzie już działają biura Strefy Płatnego Parkowania. Dyżurka ma być na parterze.

/asz/

Poprzedni artykułŚwidniczanie znów zadecydują o inwestycjach
Następny artykułByły prezydent nie fair wobec dawnych kolegów?