Strona główna Bez kategorii Seniorzy przejmą władzę w Świdnicy

Seniorzy przejmą władzę w Świdnicy

0

Barwny pochód w kapeluszach i przy akompaniamencie orkiestry dętej rozpocznie w środowe południe otworzy Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora w Świdnicy. Prezydent przekaże klucze do miasta, a gośćmi wydarzenia będą m.on. wojewoda dolnośląski, marszałek i wojewódzki inspektor sanitarny.

IMG_3707

Po raz pierwszy seniorzy symbolicznie rządzili miastem w 2014 roku.

W ubiegłym roku po raz pierwszy seniorzy na kilka dni symbolicznie przejęli władze w Świdnicy. Tym razem ranga wydarzenia ma wymiar wojewódzki. 7 października o godzinie 12.00 barwny korowód prowadzony przez Świdnicką Orkiestrę Dętą okrąży Rynek, a później rozpocznie się gala w miejskim teatrze. Przewodniczący Rady Seniorów Marian Wilczyński z rąk prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej odbierze klucze do miasta. Uroczystość uświetnią wystąpienia gości i spektakl pt. „Baśń o złote rybce”, przygotowany przez zespół działający w Domu Dziennego Pobytu „Senior-Wigor”. Natomiast o 16.00 wszyscy świdniczanie są zaproszeni do teatru na koncert Kapeli Czerniakowskiej. Obchody potrwają do 13 października i są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

plakat Dni Seniora

Organizatorzy: Dzienny Dom Senior-WIGOR, Świdnicka Rada Seniorów, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Licznikowiec 2009” oraz Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jacek Klakocar. Partnerzy: Świdnicki Ośrodek Kultury i świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

/red./

Poprzedni artykułOdkryli Narnię w Górach Stołowych
Następny artykułCzternaście trafień świdnickich dziewczyn