Strona główna Bez kategorii Odczarowują swoje szkoły

Odczarowują swoje szkoły

0

W Gimnazjum nr 2 stanął długi stół, a na nim kanapki i przekąski, w „jedynce” uczniowie i nauczyciele spędzili cały dzień w piżamach. Uczniowie świdnickich gimnazjów ręka w rękę z nauczycielami pokazują, że szkoła nie musi być miejscem nudnym i sztampowym.

piżama day

Ostatni piątek okazał się zupełnie innym, wyjątkowym dniem dla gimnazjalistów z „1”. Nie tylko z uwagi na zbliżający się weekend, ale przede wszystkim dlatego, że Samorząd Uczniowski ogłosił kolejny dzień tematyczny – Piżama Day. Można było paradować po szkole w piżamkach, szlafroczkach, z ulubioną przytulanką. Dodatkowy atut to zwolnienie z odpowiedzi w tym dniu dla osób przebranych. Wszyscy czuli się jak w domu, szczególnie, że do zabawy włączają się nauczyciele.

śniadanie

Natomiast w Gimnazjum nr 2 w Dniu Edukacji Narodowej zamiast apelu było śniadanie! – Szkolny stół połączył wszystkich w przerwie od zajęć dydaktycznych – nareszcie razem i bez pośpiechu mogliśmy zjeść szkolne śniadanie. Co więcej – wspólnie klasowo je przygotowaliśmy. Niektórzy zaskoczyli mistrzostwem wykonania kanapek, sałatek czy dekoracji. Wszyscy celebrowali ulotną atmosferę chwili, bo może to był najdłuższy stół, przy którym dotychczas zasiedli, a pewnie najdłuższa przerwa na śniadanie i nieograniczona dzwonkami i w końcu kanapki przygotowane inaczej – przez koleżanki i kolegów, i nauczycieli smakowały doskonale – zapewniają uczestnicy niecodziennego świętowania.

/opr. red./

Poprzedni artykułI już po-słowie [FESTIWAL LITERACKI]
Następny artykułŚwidnica zaprasza wystawców na Jarmark Świąteczny