Strona główna Konkursy NAXOS – muzyczna podróż

NAXOS – muzyczna podróż [WYNIKI KONKURSU]

0

Już w najbliższą sobotę, 24 października w ramach Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych wystąpi wielokulturowa grupa NAXOS. Najpiękniej powód, dla którego chcą zobaczyć ten koncert, umotywowały Joanna Kaczkowska  i Maria Czarnecka. Obie panie otrzymują po podwójnym zaproszeniu na koncert. Gratulujemy!

Naxos plakat

Orkiestra NAXOS to polska odpowiedź na popularny w świecie nurt łączący kultury i gatunki muzyczne, zwany „Muzyką Świata”. Skupia artystów z Polski, Grecji, Syrii, Izraela i Jemenu, którzy na stałe osiedli w Polsce. Łączy kulturę Bałkanów i Bliskiego Wschodu, czyli śródziemnomorskie korzenie większości artystów. Orkiestra NAXOS powstała w 2012 roku dzięki współpracy Milo Kurtisa i Konstantego Joriadisa. Efektem tej współpracy było nagranie płyty „Podróż Dookoła Mózgu” wydanej w 2014 roku przez Warner Music Poland. Album został uznany jako jedno z Wydarzeń Roku przez tygodnik Polityka.

Podróż Dookoła Mózgu” to najlepsze określenie koncertu Orkiestry NAXOS. Połączenie muzyki greckiej, żydowskiej i arabskiej z jazzem, funky i muzyką klasyczną. Orkiestra NAXOS koncertuje w 9-osobowym składzie. Artyści są ubrani na czarno, siedzą w półkręgu, lider Orkiestry – Milo Kurtis w białej, arabskiej galabii prowadzi koncert. Występ Orkiestry NAXOS to koncert i spektakl w jednej odsłonie. Orkiestra koncertowała m.in. w Teatrze Wielkim w Łodzi, Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

NAXOS

Podróż Dookoła Mózgu

24 października (sobota), godzina 19.00, sala teatralna ŚOK, Rynek 43;

bilety w przedsprzedaży 20 złotych (Informacja Turystyczna), w dniu koncertu 25 złotych;

Poprzedni artykułRozliczenie Inwestycji Świdnickich opublikowane
Następny artykułNagroda Zelwerowicza dla świdniczanina