Strona główna Bez kategorii Nagroda Zelwerowicza dla świdniczanina

Nagroda Zelwerowicza dla świdniczanina

3

Najbardziej prestiżową aktorską nagrodą dla aktorów teatralnych został uhonorowany pochodzący i mocno związany ze Świdnicą Juliusz Chrząstowski. Miesięcznik „Teatr” przyznał aktorowi Narodowego Teatru Starego w Krakowie i współtwórcy świdnickiej Alchemii Teatralnej nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2014/2015.

teatr

Juliusz Chrząstowski został doceniony za rolę Orcia w „nie-boskiej komedii. WSZYSTKO POWIEM BOGU!!!” Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Nagrodę  im. Zelwerowicza otrzymała także Halina Rasiakówna z Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Juliusz Chrząstowski w 1996 roku ukończył PWST we Wrocławiu, pracował w teatrach w Częstochowie i Łodzi, a od 2003 roku jest związany z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt ról teatralnych i filmowych. W Świdnicy jest stałym gościem i cenionym animatorem życia kulturalnego. Współtworzy od kilkunastu lat projekt Alchemii teatralnej, prowadzi dwie grupy teatralne – młodzieżową i dorosłych, reżyseruje spektakle, prowadzi warsztaty.

Nagroda miesięcznika „Teatr” zostanie wręczona w najbliższy poniedziałek w klubie Komedia w Warszawie.

/asz/

 

 

 

Poprzedni artykułNAXOS – muzyczna podróż [WYNIKI KONKURSU]
Następny artykułSkazani za wyrzucenie psa do śmieci