Strona główna Kultura Najpiękniejsze zdjęcia zabytków

Najpiękniejsze zdjęcia zabytków

0

Konkurs na najpiękniej oddane na fotografiach zabytki z rozstrzygnięty. 16 października 2015 roku w wieży ratuszowej miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Zabytki Ziemi Świdnickiej” zorganizowanego przez Muzeum Dawnego Kupiectwa, Lokalną Organizację Turystyczną „Księstwo Świdnicko- Jaworskie” i Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej.

I nagroda
Konkurs zdominowali uczniowie Gimnazjum nr 3. Pierwszą nagrodę zdobył uczeń tej szkoły Norbert Bal za pracę pt. „Mrowiny – pałac”. Laureatem drugiej nagrody jest Adrian Augustyn z Gimnazjum Społecznego za pracę „Maria Kunic na tle Muzeum Dawnego Kupiectwa”. Trzecią nagrodę otrzymała Weronika Kulczyk za pracę „Pałac w Milikowicach”. Wyróżnienia otrzymali: Karolina Gaik, Adam Lewandowski, Jakub Marek, Joanna Barszcz i Jakub Matlęga.

Prace uczestników konkursu można oglądać do końca października w wieży ratuszowej w Świdnicy. Już teraz zapraszamy uczniów świdnickich szkół do udziału w drugiej edycji konkursu, która zostanie ogłoszona przed wakacjami – dodają organizatorzy.

Poprzedni artykułPijany motorowerzysta
Następny artykułPodpalili i powiesili psa