Strona główna Sport Lekkoatletyka Mamy dziewiątą zawodniczkę w Polsce

Mamy dziewiątą zawodniczkę w Polsce

0

Radom gościł w dniach 26-27 września najlepszych krajowych lekkoatletów startujących w Mistrzostwach Polski Młodzików. Z dobrej strony pokazała się Małgorzata Toroń reprezentująca barwy Olimpii Świdnica, która swój start na 600 metrów zakończyła na dziewiątej lokacie.

lekkoatletyka

Niestety warunki pogodowe nie sprzyjały do uzyskania doskonałych wyników. Całe zawody było zimno i padał deszcz. Temperatura wynosiła około 15 stopni, jednakże bez względu na fatalną pogodę, poziom zawodów okazał się bardzo wysoki – komentuje Małgorzata Toroń.

Zawodniczka Olimpii Świdnica zaprezentowała się w mocno obstawionym biegu na 600 metrów, gdzie zajęła 9. miejsce z czasem 1:39:67 na 33 najlepsze biegaczki w Polsce. Niezwykle zacięta walka toczyła się do ostatniej „kreski”. Nawet 12 zawodniczek mogło stanąć na podium. Ostatecznie bieg wygrała Nikola Sobańska z czasem 1:38:36 z Włocławka, natomiast druga była Oliwia Polubińska z wynikiem 1:38:48. Do brązowego medalu zabrakło Małgosi 1,19 sek., a do złota 1,31 sek. Wiele zawodniczek mimo nieudanej pogody osiągnęło dobre wyniki i życiówki. Trenerem naszej zawodniczki jest Micios Theodosiadis.

Poprzedni artykułZrobią więcej na Sikorskiego
Następny artykułBitwy i przemarsz historycznych wojsk