Strona główna Bez kategorii Do kościoła ze zwierzakami

Do kościoła ze zwierzakami

6

Na całym świecie 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. I właśnie z tej okazji świdnickie koło Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zaprasza na specjalne nabożeństwo, na które można zabrać swoje zwierzaki. Po mszy św. zostanie zorganizowana zbiórka datków, TOZ wręczy także tytuły „Szkoła Przyjazna Zwierzętom”. Początek w najbliższą niedzielę o 12.30 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Kraszowicach.

pies 1

– Zapraszamy właścicieli zwierząt ze swoimi psami kotami i innymi zwierzętami, którzy chcieli by w ten sposób dać świadectwo wspólnoty miłośników zwierząt. Zapraszamy do udziału  organizacje, które zajmują się zwierzętami, wolontariuszy a także opiekunów i właścicieli zwierząt – zachęcają przedstawiciele TOZ-u.
Po mszy św. zaplanowano krótką prezentację, przygotowaną przez dzieci z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej, oraz zbiórkę datków do puszek TOZ. Zebrane kwoty zostaną przeznaczone na zakup potrzebnego wyżywienia dla wolno żyjących kotów oraz psów pozostających pod opieką wolontariuszy TOZ w Świdnicy. Na zakończenie zostaną wręczone tytuły „Szkoła Przyjazna Zwierzętom” dla szkół z miasta i gminy Świdnica

W Kościele 4 października to dzień wspominania świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.
Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt czyli World Animal Week trwający do 10 października. Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku.

Poprzedni artykułWracamy do gry pokonując rezerwy lubińskiego Zagłębia!
Następny artykułNie będzie prądu w starostwie