Strona główna Bez kategorii Chętnych na kongres nie brakuje

Chętnych na kongres nie brakuje

2

Wszystkie wejściówki na wydarzenia towarzyszące Konferencji Przygotowawczej Kongresu Turystyki w Świdnicy zostały już wydane, ale to nie znaczy, że nie ma szans na udział w panelach dyskusyjnych i koncertach. Dwudniowe spotkania  organizatorów ruchu turystycznego połączone z atrakcjami dla mieszkańców, rozpoczną się już jutro, 21 października.

Świdnica

Na konferencję złożą się cykle warsztatów i paneli dyskusyjnych, skierowanych przede wszystkim do samorządowców i branży turystycznej. Poprowadzą je eksperci m.in. z organizacji turystycznych oraz ministerstwa sportu i turystyki. Podczas uroczystości otwarcia zostaną wręczone nagrody rankingu „Przyjazna Gmina 2015 – Samorząd 25-lecia”. Dla uczestników tej części konferencji zaśpiewa Lidia Kopania, a koncert poprowadzi Piotr Bałtroczyk.

Na start  organizatorzy już o 8.00 zapraszają na XXIV Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „Na szlaku” w
Klubie Bolko. Wstęp jest wolny, podobnie jak na pokaz kulinarny Tomasza Jakubiaka na Rynku o 14.00. Wejściówki obowiązują dopiero na wydarzenia popołudniowe teatrze – panele dyskusyjne: o 17.00 – polityka senioralna i o 18.30 – turystyka przyrodnicza szansa dla gmin z udziałem Adama Wajraka, dziennikarza Gazety Wyborczej. O 20.00 dla świdniczan zaśpiewa Grzegorz Hyży. Mimo że wejściówki już zostały rozdane,  nie powinno zabraknąć miejsc na panelach dyskusyjnych dla zainteresowanych, którzy nie zdążyli się w nie zaopatrzyć. W czwartek organizatorzy zapraszają na 17.15 na koncert do Kościoła Pokoju. 21 i 22 października na Rynku staną stragany z lokalnymi produktami, a chętni będą mogli wdrapać się na ściankę wspinaczkową.

Konferencja rozpoczyna prace zespołów tematycznych, których finał zaplanowano na październik przyszłego roku. Od 14 do 16 X 2016 roku w Świdnicy zostanie zorganizowany Kongres Turystyki o wymiarze ogólnopolskim. Współorganizatorami obok miasta są Izba Turystyczna Rzeczpospolitej Polskiej oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna. Tegoroczna konferencja przygotowawcza będzie kosztowała 180 tysięcy złotych. Sam kongres ma kosztować 600 tysięcy złotych. Połowę środków ma stanowić dotacja ministerialna, na resztę złożą się środki od współorganizatorów oraz sponsorów – zapowiedziano podczas niedawnej konferencji prasowej.

Program Konferencji Przygotowawczej Kongresu Turystyki jest dostępny na stronie www.kongresturystyki.pl, a także TU.Kliknij!

Poprzedni artykułMłodzież kontra dopalacze [FOTO]
Następny artykułWstępny raport po wypadku śmigłowca