Strona główna Sport Inne Żarowianin mistrzem Dolnego Śląska

Żarowianin mistrzem Dolnego Śląska

0

Jakub Dołharz do swojej bogatej kolekcji medali oraz pucharów dorzucił kolejne trofeum. Pochodzący z Żarowa, a reprezentujący barwy Polonii Wrocław zawodnik, zajął pierwsze miejsce w kategorii jedenastolatków podczas Mistrzostw Dolnego Śląska juniorów w szachach.

szachy

Tegoroczny czempionat był wyjątkowy z wielu względów. Przede wszystkim cieszy frekwencja. Pobity został kolejny rekord ilość zawodników. W Żarowie nad szachownicami pochyliło się 166 adeptów tej dyscypliny sportu. Uzyskano wiele norm na kategorię szachową. Największą grupę uczestników stanowili najmłodsi szachiści, co dobrze wróży tej dyscyplinie sportowej.

Mistrzostwa w Żarowie rozgrywano w grupach z podziałem ze względu na wiek. Zawodnicy rozgrywali dwudniowe rozgrywki na dystansie 9 rund granych tempem 60 minut na zawodnika. W klasyfikacji klubowej zwyciężył MDK Fabryczna Polonia Wrocław. Drugie miejsce zajęła drużyna Jelonka Jelenia Góra, kolejne miejsca zajmowały MUKS MDK Śródmieście Wrocław oraz UKS SP3 Bogatynia.

To już kolejna impreza rangi mistrzowskiej rozegrana w ty mieście, którą na zlecenie Dolnośląskiego Związku Szachowego zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz klub szachowy Goniec Żarów. Areną zmagań była hala sportowa GCKiS w Żarowie.

Poprzedni artykułHistorie i pasje Dolnoślązaków [WYSTAWA i KSIĄŻKI]
Następny artykułUrzędnicy trenowali pierwszą pomoc [FOTO]