Strona główna Bez kategorii Zabytkowy most jak nowy

Zabytkowy most jak nowy [FOTO]

5

Zabytkowy most nad potokiem Witoszówka w świdnickim Parku Centralnym już po remoncie. Obiekt został gruntownie odnowiony.

most  1
Zły stan techniczny był przyczyną rozpoczęcia prac związanych z kompleksowym odnowieniem mostu w świdnickim Parku Centralnym. Pilnego remontu wymagała żelbetonowa konstrukcja, której stan oceniano jako zły. Ostatni remont przeprawy miał miejsce w latach 90. Prace trwały 3 miesiące.
– Prace modernizacyjne prowadziła firma Taumer Sp. z o.o. z Krakowa, która wygrała przetarg na realizację zadania. Objęły one nie tylko konstrukcję mostu, ale także wymianę nawierzchni oraz odnowienie kartuszy herbowych. W planach jest również zamontowanie lampy na łuku mostu. Całość prac nadzorował konserwator zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całkowity koszt remontu wyniósł 346 tys. zł – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Kostka brukowa, która niegdyś znajdowała się na moście została zdemontowana i złożona na terenie MZEC. Zostanie wykorzystana przy innej inwestycji. Wykonawca modernizacji mostu zamówił już lampę. Z uwagi na to, iż jest to pojedynczy egzemplarz, wykonywany według wskazań i wymogów Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zostanie ona zamontowana w późniejszym terminie – dodaje rzeczniczka.

/PSM/

Poprzedni artykułDekoria rozpoczyna od zwycięstwa
Następny artykułWyszukiwarka świdnickich grobów w internecie