Strona główna Bez kategorii Taksówką do Rynku

Taksówką do Rynku

17

Trzy miejsca postojowe w sercu miasta mogą już od dzisiaj wykorzystywać wszystkie korporacje taksówkarskie w Świdnicy. Nowy postój został utworzony naprzeciwko Informacji Turystycznej. Mieszkańcy nie są zgodni, czy to dobry pomysł.

taksi Rynek

– Są ludzie chorzy albo turyści nieznający miasta, to im się na pewno przyda – mówi pan Józef. Pani Anna z kolei wskazuje na zwartą zabudowę Świdnicy – Na postoje pod dworcem kolejowym czy na placu św. Małgorzaty jest może minuta drogi. Po co postój w Rynku? To już naprawdę przesada! Rynek miał być dla pieszych – mówi z oburzeniem.

– Po konsultacjach z przedstawicielami korporacji, podjęto decyzje o wprowadzeniu 3 stanowisk postoju taxi w Rynku. Na mocy rozporządzenia prezydenta miasta każda taksówka przyjeżdżająca do Rynku po i z klientem ma prawo wjazdu. Nie przewidujemy jednak otwarcia Rynku dla ruchu samochodowego – zastrzega Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka świdnickiego magistratu. – Wjazd taksówek do ścisłego centrum miasta to przede wszystkim udogodnienie dla osób niepełnosprawnych i starszych. Taksówkarze nie otrzymają identyfikatorów uruchamiających słupek.

Jak dodaje, na razie będzie trwała obserwacja, czy pomysł się sprawdza. Na pewno natomiast do Rynku mogą wjeżdżać osoby niepełnosprawne ze stosownymi identyfikatorami.

/asz/

Poprzedni artykułUstanowili rekordy Polski
Następny artykułUczczą pamięć Wiesia Kułakowskiego