Strona główna Wydarzenia Świebodzice Święto Ziemniaka z przytupem

Święto Ziemniaka z przytupem [FOTO]

0

Dopisało wszystko – świetna pogoda, frekwencja i dobre humory, do czego z pewnością przyczynili się organizatorzy, którzy w tym roku przygotowali naprawdę moc atrakcji. Doroczne Święto Ziemniaka w Świebodzicach znów okazało się wyjątkową imprezą rodzinną, a bawiliśmy się wyśmienicie aż w trzech miejscach – zapewnia Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

IMG_6611
Zarówno na placu apelowym Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych na Osiedlu Piastowskim, jak i na boiskach Szkoły Podstawowej nr 3 i 4 było tłumnie i kolorowo. Dzieci przyprowadziły na Święto Ziemniaka swoich rodziców i dziadków i wszyscy razem miło spędzili sobotę na wspólnych zabawach, konkursach, pieczeniu i dekorowaniu ziemniaków; były występy uczniów, pokazy taneczne, ziemniaczana zumba, dmuchańce i wiele innych atrakcji.

Na Osiedlu Piastowskim mistrzowie sportów siłowych: Mateusz Brzuchacz i Maciej Więcek zorganizowali dla młodzieży zawody w wieloboju siłowym, a np. na boisku SP 3 panie z biblioteki wydawały „recepty” na książki, zachęcając w ten niebanalny sposób najmłodszych czytelników. Z kolei w Czwórce rodzice i dzieci brali udział w wyścigach w workach czy fantazyjnym przygotowywaniu układanek z jesiennych warzyw.

Zabawę uroczyście otworzył burmistrz  Bogdan Kożuchowicz, który wraz z radnymi odwiedził wszystkie trzy miejsca naszej tegorocznej, ziemniaczanej zabawy. W każdym, oprócz licznych atrakcji dla najmłodszych, można było kupić za symboliczne opłaty, pyszne domowe sałatki, pierogi i ciasta przygotowane przez rodziców uczniów czy wziąć udział w rodzinnych konkurencjach sportowych.

Poprzedni artykułSzapołowska kokietowała świdniczan [FOTO]
Następny artykułKomisja zbada wypadek śmigłowca