Strona główna Sport Piłka ręczna Święto szczypiorniaka rozpoczęte!

Święto szczypiorniaka rozpoczęte! [FOTO/WIDEO]

0

Blisko 700 piłkarzy ręcznych podzielonych na 40 zespołów z Polski, Czech i Niemiec stanęło na starcie czwartej edycji Festiwalu Piłki Ręcznej Świdnica Cup. Rozgrywki prowadzone są w trzech kategoriach wiekowych: chłopców, młodzików, a także juniorów młodszych i odbywają się na czterech arenach zmagań.

CSC_5715

Trzydniowe zawody rozpoczęły się w piątek, 4 września i potrwają do niedzieli, 6 września. Juniorzy młodsi swoje mecze rozgrywają w hali lodowiska oraz hali na osiedlu Zawiszów w Świdnicy. Areną turnieju młodzików jest hala sportowa w Witoszowie, natomiast chłopcy występują w hali Gimnazjum nr 3.

WIDEO: Mariusz Ordyniec

Lista zgłoszeń jest bardzo bogata. Gospodarze – ŚKPR Świdnica reprezentowani są we wszystkich kategoriach wiekowych: chłopcach, młodzikach i juniorach młodszych. Wśród gości festiwalu są między innymi kluby Legnicy, Głogowa, Nowej Soli, Wrocławia, Siemiatycz, Grodkowa, Wielunia, Zielonej Góry, Kalisza, Lubina, Kościana, Poznania, Ostrowa, Dzierżoniowa, kadry województwa śląskiego, kadr województwa łódzkiego, niemieckiego Goerlitz i czeskiego Nachodu.

Szczegóły na stronie http://swidnicacup.pl

/MDvR/

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Filcowego zeszytu nie będzie
Następny artykułRyczące jednoślady opanowały Świdnicę [FOTO, WIDEO]