Strona główna Sport Inne Świdniccy judocy z medalami

Świdniccy judocy z medalami

0

340 zawodniczek i zawodników z 33 sekcji judo z województw: lubuskiego, opolskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego wzięło udział w V Ślężańskich Mistrzostwach Dzieci Powiatu Wrocławskiego w Judo, które odbyły się 19 września w Sobótce. W zawodach wystartowała też delegacja zawodników z Czech.

judo

Turniej rozegrany został na pięciu polach do walk. O godzinie 10:00, po pokazie jujutsu tradycyjnego gości z Belgii, walki rozpoczęli judocy z roczników 2005-2010. O godzinie 13:00 rywalizację rozpoczęli z kolei judocy z roczników 2003-2004. Turniej przebiegł sprawnie organizacyjnie i zakończył się o godzinie 16:00 – informuje trener świdnickich zawodników Bartłomiej Zamęcki.

Ekipa UKS-u Judo Świdnica wróciła z Sobótki z kilkoma medalami. Na najwyższym stopniu podium uplasowali się Staszek Romanik i Ksymena Maciejewska, srebrne medale przypadły Tytusowi Tomkiewiczowi, Oskarowi Rudnickiemu i Karolowi Brożynie natomiast z brązem zmagania zakończyli: Kuba Rudnicki, Mikołaj Bakes, Franek Bielawski, Maciej Buchman i Antek Romanik. Pozostali nasi judocy uplasowali się tuż za podium.

Poprzedni artykułFilm świdniczanina zobaczą Amerykanie [OKIEM MŁODYCH]
Następny artykułRadni o drogach i jakości powietrza