Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR wygrywa z młodymi gdańszczanami

ŚKPR wygrywa z młodymi gdańszczanami

0

Pierwsze punkty trafiły na konto ŚKPR-u Świdnica. W meczu 2. kolejki I ligi grupy A świdniczanie przed własną publicznością pokonali Szkołę Mistrzostwa Sportowego ZPRP Gdańsk 27:25 (12:10). Aż siedem bramek, w tym te kluczowe w ostatnich fragmentach spotkania zdobył Dariusz Kijek, który po kilku latach przerwy wznowił karierę przed tym sezonem.

 ŚKPR

Młodszy z braci Kijków wziął sprawy w swoje ręce w kryzysowej sytuacji, gdy zespół miał problemy w ataku i w kilka minut roztrwonił ciężko wywalczoną przewagę pięciu bramek. SMS ZPRP Gdańsk wygrzebał się ze stanu 18:23 i doprowadził do remisu 24:24 i 25:25. Udanie ze świdnicką publicznością po dwóch latach gry w Olimpie Grodków przywitał się Tomasz Wasilewicz. „Misiek” zwłaszcza w pierwszej połowie trzymał wynik skutecznymi interwencjami. Cała ekipa zagrała bardzo walecznie. U gości brylowali Szymon Sićko i Arkadiusz Moryto. Obaj rzucili aż po 10 goli!

W spotkaniu sporo było twardej walki. Sędziowie pokazali aż trzy czerwone kartki. W końcówce z gradacji kar parkiet opuścili Mateusz Piędziak (ŚKPR) oraz Szymon Sićko (SMS ZPRP Gdańsk). Już w 21 minucie zawody skończyły się dla Kaspra Krzyżanowskiego (SMS ZPRP), który bezpardonowo zaatakował kończącego kontratak Kamila Rogaczewskiego. Mecz lepiej rozpoczęli goście. Prowadzili 2:0 i 4:2. Szare Wilki uporządkowały grę po kwadransie. W 17. minucie Mateusz Chaber rzucił bramkę na 6:5. Od tego momentu gospodarze zaczęli uzyskiwać minimalną przewagę. Do przerwy prowadzili 12:10. Sześć minut po zmianie stron było już 17:12. Przewagę 3-5 bramek ŚKPR utrzymywał do 48. minuty. Wtedy do szturmu ruszyli młodzi gdańszczanie. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe, ale punkty zasłużenie zostały w Świdnicy.

ŚKPR Świdnica – SMS ZPRP Gdańsk 27:25 (12:10)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz, Olichwer – Kijek 7, K. Rogaczewski 5, Piędziak 5, Rzepecki 2, Grochowski 2, Dębowczyk 2, Krzaczyński 1, Jarząbek 1, Bieżyński, Czerwiński
Kary: 10 minut
Karne: 4/4

SMS ZPRP: Kozłowski, Wenta – Moryto 10, Sićko 10, Mauer 1, Ziółkowski 1, Marszałek 1, Jarosiewicz 1, Salacz 1, Harasymek, Skuciński, Pedryc, Piekarski
Kary: 10 minut
Karne: 6/4

/ŚKPR Świdnica/

Poprzedni artykułDaj nam swoje ogłoszenie drobne
Następny artykułRanking zadłużenia samorządów. Która Świdnica?