Strona główna Bez kategorii Referendum krajowe, informacje dla świdniczan

Referendum krajowe, informacje dla świdniczan

3

W niedzielę, 6 września, o godzinie 6.00 rozpocznie się referendum ogólnokrajowe. Uprawnieni do udziału będą mogli odpowiedzieć na trzy pytania. W Świdnicy lokale referendalne zostaną utworzone w tych samych miejscach co lokale wyborcze. Zapewniono również transport dla osób niepełnosprawnych.

wybory

Referendum potrwa do 22.00. Na kartach będą trzy pytania: Czy jesteś za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu? Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?Czy jesteś za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

Przy każdym pytaniu będą dwie kratki: TAK i NIE. Głos będzie ważny, jeśli X zostanie postawiony tylko w jednej kratce przy każdym pytaniu. Brak X lub oznaczenie obu kratek sprawi, że głos nie będzie ważny.

Od północy obowiązuje cisza referendalna. Inaczej niż przy wyborach, nie będzie można podawać wyników frekwencji. Za złamanie ciszy grożą bardzo wysokie kary, od 500 tysięcy do miliona złotych.

GDZIE GŁOSOWAĆ W ŚWIDNICY? KLIKNIJ!

– Dla osób niepełnosprawnych zapewniony zostanie darmowy przejazd z miejsca zamieszkania do wskazanego lokalu referendalnego i z powrotem do domu. Aby z niego skorzystać, należy w dniu wyborów zadzwonić w godzinach od 12:00 do 17:00 pod numer telefonu: 74/8562823. Czas dowozu będzie oczywiście uzależniony od liczby oczekujących osób – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykułRyczące jednoślady opanowały Świdnicę [FOTO, WIDEO]
Następny artykułKino Męskie w Cinema 3D

3 KOMENTARZE

Comments are closed.