Strona główna Bez kategorii Rajd o kropelce z piknikiem ekologicznym

Rajd o kropelce z piknikiem ekologicznym

0

Aż 95 osób bierze udział w jubileuszowym 5. Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce. Do udziału w zawodach, w których walczy się o tytuł mistrza eko-jazdy i zwiedza region, zgłosiło się 35 załóg. W większości to rodziny, pary lub przyjaciele. Rywalizacja już się rozpoczęła, a imprezie towarzyszył będzie Piknik Bezpieczeństwa na świdnickim Rynku.

Rajd 8

Rajd organizowany jest od pięciu lat. Na zdjęciu start w 2012.

Wśród osób zgłoszonych są prawdziwe motorsportowe gwiazdy. To choćby Daniel Dymurski, na co dzień pilot utytułowanego kierowcy – Tomasza Kuchara, obecnie rywalizujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na starcie stanął też Piotr Starczukowski z całą rodziną. To z kolei inicjator wielu działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym akcji „Bezpieczny Kierowca”. Wyzwanie podejmują również dwie załogi z charytatywnego rajdu „Złombol 2015”. Mowa o Patryku Korbelu i Magdalenie Rotuskiej-Korbel oraz Sławomirze Bielskim i Annie Grobelnej. Pierwszy team pojedzie 40-letnim Trabantem, a drugi Skodą Forman. Obowiązkowo pojawi się też dziennikarz motoryzacyjny Robert Bielecki, zwycięzca kilku poprzednich edycji.

 Trasa rajdu wiedzie przez Dzierżoniów, Ząbkowice Śląskie, Bardo, Złoty Stok, Trzebieszowice, Kłodzko, Radków, Wałbrzych i Szczawno Zdrój. Po drodze załogi zwiedzają atrakcyjne miejsca, rozwiązują zagadki i starają się jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Zwycięzców poznamy o godz. 17:30 na Rynku w Świdnicy.

– Nagrody czekają nie tylko na najbardziej ekonomiczne załogi, ale także na tych którzy po prostu dojadą do mety – zapowiada Robert Jagła, pomysłodawca i komandor 5. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. – W tym roku nasze zawody mają wyjątkowy charakter, bo na świdnickim Rynku przygotowujemy dodatkowo Piknik Bezpieczeństwa. W programie m.in. symulatory eko-jazdy i zderzeń, spotkanie z Komisarzem Lwem, gry i zabawy dla dzieci oraz znakowanie rowerów – wylicza.

kropelka

Piknik Bezpieczeństwa na Rynku w Świdnicy zaplanowany jest w godzinach od 12:00 do 17:30. Przez cały czas dla wszystkich bezpłatnie dostępne będą symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy Toyoty oraz zderzeń Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu. W planie są też: spotkanie z Komisarzem Lwem oraz gry i zabawy dla dzieci. Imprezie towarzyszyć będą wystawy – luksusowych samochodów Suhorovsky Design oraz zabytkowych rajdówek z firmy J. M. Mazur – Nissan Wałbrzych. W godz. 12:00 – 14:00 Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy znakowała będzie rowery, a o godz. 15:00 zapraszamy na pokaz udzielania pierwszej pomocy przez „Pogotowie na Sygnale

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Chleb ziarenkowy
Następny artykułPiękniejszy świat Beaty: Słabość do staroci