Strona główna Wydarzenia Świdnica Nauka nie tylko w ławkach

Nauka nie tylko w ławkach

0

Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy, aby wspierać zainteresowania i uzdolnienia swoich uczniów oraz motywować ich do nauki realizuje proces nauczania nie tylko w murach szkolnych. Już we wrześniu tego roku szkolnego uczniowie wiele razy opuścili swoje ławki, by odwiedzać ciekawe miejsca i uczyć się od mistrzów.

IMG_1154 (640x480)
Najlepsi uczniowie klas piątych i szóstych wyjechali do Wrocławia na XVIII edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Na Uniwersytecie Przyrodniczym uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w wystawie „Rośliny dla człowieka”. Mieli okazję spróbować sorgo oraz chleb z fioletowej kukurydzy. Podziwiali również wiele roślin jadalnych, w tym liczne zioła. Dzieci brały również udział w pokazie „Wpływ promieniowania naturalnego na organizmy” oraz „Badanie przepuszczalności różnych rodzajów gleb”.

Kolejna przygoda czekała dzieci na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Mechanicznym. Dzieci wysłuchały tam wykładu z pokazem pt. „Czego możemy nauczyć się od Natury”.
Najlepsi matematycy szóstki, na Wydziale Matematyki, uczestniczyli w Maratonie Matematycznym. Była to grupa uczniów w składzie: Tomek Sierzputowski, Michał Bortkiewicz, Joanna Cichocka, Maja Michalik, Ola Duniewska, Maks Komorowski, Michał Przyborowski, Filip Cieślik .
Uczniowie „6” na zakończenie przygody z nauką wzięli udział w wystawie modeli matematycznego origami na Wydziale Matematyki i Informatyki UW.

Małgorzata Sidoruk

Poprzedni artykułZłote medale akrobatów Polonii
Następny artykułKolejne porządki po powodziach