Strona główna Bez kategorii Mizerne zainteresowanie referendum

Mizerne zainteresowanie referendum

3

Zaledwie 4 tysiące z ponad 47 tysięcy uprawnionych do głosowania świdniczan wzięło udział we wczorajszym ogólnokrajowym referendum. Oficjalna frekwencja dla całej Polski ma być podana o 18.00. Jednak już teraz można mieć pewność, że referendum jest niewiążące. Organizacja głosowania kosztowała 100 milionów złotych.

referendum

By referendum było ważne, do urn musi pójść co najmniej 50% uprawnionych do głosowania. W Świdnicy z tej okazji skorzystało 8,40% i jak pokazują wyniki z 80% lokali w Polsce, taki wynik był niemal w całym kraju. W Świdnicy najwięcej osób pojawiło się w lokalu wyborczym numer dwa w Szkol Podstawowej nr 1 na osiedlu Zawiszów – 256 (11,82%), ale najwyższa frekwencja była w lokalu utworzonym w szpitali Latawiec – 32,69% (głosowały 34 osoby). Najniższa frekwencja została odnotowana w lokalu nr 5, utworzonym w Gimnazjum nr 3.

Polacy w niedziele mogli odpowiedzieć na trzy pytania: Czy jesteś za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu? Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?Czy jesteś za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

W Świdnicy tak dla JOW-ów powiedziały 3204 osoby, nie – 722. Za utrzymaniem obecnego sposobu finansowania partii były 763 osoby, przeciw – 3158. Rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika chce 3763, przeciwnych jest 158 osób.

/asz/

Poprzedni artykułRusza drugi etap przebudowy ul. Zamenhofa
Następny artykułWyreżyserują wypadek na torach