Strona główna Bez kategorii Ludowo w Gimnazjum nr 2

Ludowo w Gimnazjum nr 2 [FOTO]

0

Tańce i piosenki ludowe, wspaniałe smakołyki i wiele innych atrakcji czekało na świdniczan w Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy. Uczniowie i nauczyciele zorganizowali dziś festyn pod hasłem „Inspiracje ludowe”.

festyn gim2 (6)

Organizatorzy chcieli przybliżyć wszystkim zwyczaje i obrzędy związane z jesienią na wsi. Na poszczególnych stanowiskach uczniowie mogli zmierzyć się z różnymi czynnościami domowymi, jak np. lepienie pierogów, robienie ciasta na chleb. Była również możliwość nauczenia się szydełkowania. Swoje umiejętności prezentowali florystyka i rzeźbiarka. Uczniowie pod ich nadzorem wykonywali bukiety z jesiennych kwiatów i suchych liści oraz gliniane naczynia. Swoje stanowisko miał Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Mokrzeszowie, który prezentował swoją ofertę edukacyjną. Uczniowie również mieli swoje stanowiska, na których pokazywali jak kisić kapustę, lepić pierogi. Były również konkurencje zręcznościowe – rzut ziemniakiem do celu i tor przeszkód. Odbywało się karaoke, w którym prezentowały się poszczególne klasy.

– Pomysł na ten festyn wyszedł od nauczycieli i uczniów. Dzieci uczą się naszych tradycji ludowych inspiracji i tego wszystkiego co ulega zapomnieniu – mówiła Alicja Matysik dyrektor szkoły.
Na dziś zostało przygotowanych wiele atrakcji, między innymi występ zespołu „Krąg”. Swoje stanowisko ma pszczelarz i piekarz – dodała Magdalena Klimkiewicz.

/PSM/

Poprzedni artykułOtwarcie sezonu kulturalnego z koncertem
Następny artykułPrzyjęli rodzinę z Kazachstanu