Strona główna Bez kategorii „Funtastyczna sobota” w Galerii Świdnickiej

„Funtastyczna sobota” w Galerii Świdnickiej

0

Już 19 września wszyscy mali i ci trochę więksi fani wszelkiego rodzaju gier, zabaw zręcznościowych i zdrowej rywalizacji sprawdzą swoje umiejętności w Galerii Świdnickiej. Niespodzianka, która skierowana jest do nieograniczonej wiekiem grupy chętnych to eliminacje do mistrzostw Polski RUMMIKUB.Szykuje się dobra zabawa!

Matematyka jest OK_Galeria Świdnicka_17zdjęcie archiwalne

Gra oparta jest na podobnych zasadach co znany karciany Remik. RUMMIKUB produkowany w 25 wersjach językowych, sprzedał się dotąd w ponad kilkudziesięciu milionach egzemplarzy. Jest aż czterokrotnym zdobywcą tytułu „GRY ROKU” – w tym również w Polsce, a w roku 1997 został okrzyknięty najlepiej sprzedająca się grą w USA. O wielkiej popularności gry świadczy pewna ciekawostka z nią związana. Otóż, jeśli ułożyłoby się wszystkie wyprodukowane kostki Rummikuba tak, aby jeden ich koniec stykał się z drugim, utworzyłyby one linię, która okrążyłaby Ziemię dwuipółkrotnie..

Zawodnicy zakwalifikowani do następnego etapu będą walczyć o występ w międzynarodowych rozgrywkach organizowanych w Berlinie. Czekają fantastyczne nagrody, a organizatorzy zapewniają, że wszyscy zawodnicy mogą liczyć na upominek. Jednak to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowała Galeria Świdnicka. Na dzieci i młodzież czekać będą stanowiska do gier ruchowych na konsoli XBOX Kinect, przygotowane przez MEDIA EXPERT.

Wszystkich młodych odkrywców z pewnością zaciekawi GEOzabawa, dzięki której dzieci staną się na chwilę paleontologami i odkrywać będą prehistoryczne ślimaki, amonity, trylobity, itp., a przede wszystkim będą się przy tym świetnie bawić. Każdy uczestnik otrzyma zestaw narzędzi dzięki, którym sam dokona znaleziska, a odkryty skarb zabierze do domu.

Natomiast dla wszystkich, którzy lubią wszelkiego rodzaju łamigłówki czekać będą Świdnickie Rozrywki Umysłowe, czyli rebusy, quizy, szarady i mnóstwo konkursów z nagrodami. Organizatorzy przewidzieli różne poziomy trudności odpowiednio dopasowane do wieku.

FUNTASTYCZNA SOBOTA, to dzień, w którym nikt nie będzie się nudził. Zapraszamy 19 września od godziny 14.00 do Galerii Świdnickiej.

FUN portal

Poprzedni artykułProtest przeciwko nielegalnemu wysypisku
Następny artykułBędzie nowa sala gimnastyczna