Strona główna Bez kategorii Długa przerwa w rytmie zumby

Długa przerwa w rytmie zumby [FOTO]

0

Ruch to zdrowie. A jeśli to ruch w rytm tańca, to jest jeszcze lepiej!  Uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy odtańczyli dziś podczas długiej przerwy na boisku szkolnym zumbę.

zumba 4
Zumba łączy w sobie elementy tańców latynoamerykańskich, takich jak hip-hop, soca, samba, mambo i elementy aerobiku. – Dzisiaj jest europejski dzień sportu szkolnego i w związku z tym przygotowaliśmy atrakcyjną przerwę dla młodzieży – taneczną przerwę. Wszyscy wspólnie zatańczyliśmy prosty układ taneczny. Na pozostałych przerwach są rozłożone różne stanowiska z grami rekreacyjnymi. Mamy europejski tydzień sportu i zaproponowano, aby każda chętna szkoła zachęciła uczniów do aktywności fizycznej uczciła w dowolny sposób to wydarzenie. Myślę, że bardzo dobra jest ta akcja, pomysłowa, bo jest przeznaczona dla wszystkich. Tu nie chodzi o wynik – prędkość czas, tylko o dobrą zabawę. Taniec jest wpisany w naszą szkołę. Jest u nas grupa cheerleaderek. Na lekcjach WF uczymy młodzież różnych tańców integracyjnych, więc to była pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy – mówi Magdalena Werner nauczycielka wychowania fizycznego.

zumba 7
Uczniom pomysł również bardzo się spodobał. – Dzisiejsza zumba to bardzo dobry pomysł na spędzenie przerwy i w przyszłości też bym chciała w czymś takim brać udział – mówiła Nikola. – Niektóre osoby już wcześniej się przygotowywały, ale myślę, że reszta szkoły też się dobrze bawiła – zapewniała Zuzia. – Taki rodzaj sportu powinien być częściej wykonywany na przerwach, żeby poprawić naszą kondycję fizyczną. Uczy nas to współpracy – dodała  Natalia.

/PSM/

Poprzedni artykułDokumentalnie po polsku i po czesku
Następny artykułSiatkarki MKS-u inaugurują sezon