Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Czytanie na pierwszym planie

Czytanie na pierwszym planie

0

Od 13 lat z inicjatywy Polskiej Izby Książki, 29 września w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia w szkole w Witoszowie Dolnym (gmina Świdnica) rozbrzmiewały ulubione i popularne fragmenty książek, a uczniowie z przyjemnością przenosili się w świat przygód podziwianych bohaterów.

gmina czyta

Młodym słuchaczom ich ulubione utwory literackie czytali wyjątkowi goście – Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica, Regina Adamska przewodnicząca Rady Gminy Świdnica, Tadeusz Żuberek wiceprzewodniczący Rady Gminy, Piotr Dubiel – dyrektor Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, Renata Piotrowska – dyrektor Przedszkola w Witoszowie Dolnym, Jan Bromberek – organista w parafii w Witoszowie Dolnym.

 Teksty, które wybrzmiały podczas niecodziennych lekcji, były dla słuchających i czytających miłymi chwilami relaksu i obcowania z kulturą żywego słowa. Spotkania przy książce stały się okazją do podkreślenia licznych zalet czytania, wymiany czytelniczych doświadczeń i dobrej zabawy. – Rozwijanie czytelnictwa dzieci i młodzieży jest jednym z kierunków polityki oświatowej gminy Świdnica na rok szkolny 2015/2016 – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy.

Najlepszym wzorem czytelniczym są dla dzieci ich rodzice i inni ważni dorośli, których dzieci spotykają w swoim otoczeniu. Dlatego tak bardzo zależy rodzicom i nauczycielom na propagowaniu czytelnictwa. Chcemy, aby dzieci lubiły czytać, żeby czytanie kojarzyło się im z pasją i przyjemnością, a nie z nudą i przymusem – podsumowała działania koordynatorka akcji Monika Janiszewska.

/UG Świdnica/