Strona główna Bez kategorii Wsparli ponad sto inicjatyw

Wsparli ponad sto inicjatyw

0

Blisko 200 tys. zł przekazał w tym roku Fundusz Regionu Wałbrzyskiego na dofinansowanie ponad 100 inicjatyw obywatelskich, oświatowych, kulturalnych, sportowych, ochronę zdrowia i środowiska. O bezzwrotne wsparcie mogły się starać stowarzyszenia, kluby sportowe i organizacje pożytku publicznego składając wniosek w siedzibie FRW przy ul. Limanowskiego 15. Pomoc skierowana jest także do inicjatyw społecznych z powiatu świdnickiego.

pieniadze
Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, realizując swoją misję, wspiera nie tylko biznes, ale również cenne inicjatywy społeczne. Dzięki udzielanym przez instytucję co roku dotacjom udało się zrealizować wiele przedsięwzięć, na których skorzystali mieszkańcy całego regionu. Środki przeznaczane są na wspieranie kultury fizycznej i sportu, działalność kulturalną, działalność oświatową, wspieranie dobroczynności, ochronę zdrowia i pomoc społeczną oraz kult religijny.
W 2015 roku Funduszowi Regionu Wałbrzyskiego udało się wspomóc ponad 100 cennych inicjatyw społecznych. Następna pula środków na dofinansowania będzie dostępna w nowym roku. Kolejne fundusze pomogą realizować pasje i rozwijać skrzydła przedstawicielom wielu dyscyplin sportowych, organizatorom licznych akcji charytatywnych i kampanii służących wspólnemu dobru.

-Zdecydowana większość wpływających do nas wniosków o wsparcie dotyczy działalności sportowej. Tyko na ten cel w 2015 roku przekazaliśmy ponad 90 tys. zł – wyjaśnia Robert Jagła, prezes zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. – W tej dziedzinie Fundusz Regionu Wałbrzyskiego od lat pomaga m.in. Klubowi Kolarstwa Wałbrzych, który co roku reprezentuje nasz region na ogólnopolskich i międzynarodowych wyścigach rowerowych osiągając wysokie wyniki. Kolarze KKW Superior Wałbrzych za każdym razem udowadniają, że są mistrzami w swoim fachu. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego jest dumny, że może wspierać najlepszych – dodaje.
Oprócz inicjatyw sportowych ogromne znaczenie dla FRW ma również ochrona zdrowia i pomoc społeczna.
W ramach promocji działalności oświatowej Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wsparł w tym roku kilkanaście instytucji. Dzięki środkom pieniężnym udało się dofinansować m. in. międzynarodową wymianę ze szkołą włoską, zorganizowaną przez II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, w podziękowaniu od jednej ze wspartych organizacji, doczekał się własnej studni! Ponad 100 metrowa studnia odkryta przez Wałbrzyski Klub Górski i Jaskiniowy w tureckiej jaskini Yilanliyurt Magarasi, dostała nazwę „Studni FRW”. Dzięki dotacjom grotołazi z wałbrzyskiego klubu mogą częściowo pokrywać koszty swoich nietypowych wypraw.

/opr. red./

Poprzedni artykułRozwiąż kryminalne zagadki Świdnicy
Następny artykułNie ma mocnych na bezdomnych?