Strona główna Bez kategorii W poniedziałek zamkną fragment ul. Sikorskiego

W poniedziałek zamkną fragment ul. Sikorskiego

14

Część ulicy Generała Władysława Sikorskiego w Świdnicy zostanie całkowicie wyłączona z ruchu 10 sierpnia. Zamknięcie drogi jest konieczne, a ma to związek z przebudową przepustu nad potokiem Jabłoniec – informuje Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy.

sikorskiego

Ze względów technologicznych wykonawca musi wyłączyć ten odcinek drogi z ruchu. Ulica zamknięta zostanie na wysokości skrzyżowania ulic Pogodnej, Potokowej i Sikorskiego, a utrudnienia nie powinny potrwać dłużej niż 3-4 tygodnie.  Objazdy zostaną poprowadzone małą obwodnicą i łącznikiem. Mieszkańcy ulicy Sikorskiego będą mieli zapewniony dojazd do swoich posesji.

Dzięki prowadzonym pracom wymieniona zostanie istniejąca nawierzchnia asfaltobetonowa, powstanie 7 miejsc postojowych o nawierzchni z kostki betonowej, jednostronny chodnik (odcinkami dwustronny), ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa oraz nowe oświetlenie uliczne na terenie miasta.

Koszty przebudowy szacowano na 5.582.464,00 zł. W przetargu udało się uzyskać kwotę 3 736 724 zł. Na inwestycję złożą się pieniądze z budżetu Świdnicy, gminy Świdnica, samorządu województwa i z narodowego programu budowy dróg lokalnych.

/opr. red./

Poprzedni artykułNowoczesna chirurgia onkologiczna w Świdnicy
Następny artykułLudowy zawrót głowy [FOTO]