Strona główna Temat dnia Wałbrzyska od dzisiaj zamknięta

Wałbrzyska od dzisiaj zamknięta

6

Rozpoczęły się prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic: Wałbrzyska, Polna Droga i Jana Kochanowskiego. Ulica Wałbrzyska będzie częściowo zamknięta. Zostały wyznaczone objazdy.

ul. Wałbrzyska

Inwestycja współfinansowana jest przez województwo dolnośląskie, miasto Świdnicę i powiat świdnicki na mocy podpisanego w 2014 roku porozumienia. Za cztery miliony złotych przeprowadzony zostanie remont nawierzchni jezdni, rozbiórka mostu i budowa nowego obiektu, a także  powstanie rondo na skrzyżowaniu ulic Polna Droga, Jana Kochanowskiego, Wałbrzyska. Planowana jest budowa chodników, ścieżki rowerowej, nowego oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Wykonawcą inwestycji będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, wyłonione w drodze przetargu.
Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, jakie spowoduje zamknięcie ulicy Wałbrzyskiej. To kolejna po ulicy Sikorskiego duża inwestycja drogowa w naszym mieście realizowana w tym roku. Apelujemy w tym miejscu do mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość, niewielkie utrudnienia, z którymi będziemy się teraz zmagać, w przyszłości zaprocentują, poprawiając w znaczny sposób komfort i bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców, korzystających na co dzień z tych ulic – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.
Prace remontowe w okolicy ulicy Wałbrzyskiej trwają już od 10 sierpnia. W tej chwili prowadzona jest modernizacja odcinka od ul. Leśnej do Mickiewicza. Trwa wymiana sieci gazowych i wodociągowych oraz chodników. Droga będzie w tym miejscu zamknięta dla ruchu do 30 września.

/UM Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułCzołówka koło Kostrzy
Następny artykułWięcej miejsc parkingowych