Strona główna Bez kategorii Święto plonów w Krzyżowej

Święto plonów w Krzyżowej [FOTO]

0

Misternie wykonane wieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy, gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami oraz występ zespołu Trebunie Tutki – to atrakcje tegorocznego Święta Plonów Gminy Świdnica. Zabawa potrwa do północy.

dożynki Krzyżowa (1)

Uroczystości rozpoczęła polowa msza święta. Po nabożeństwie ruszył korowód z wieńcami dożynkowymi. Sołectwa przygotowały wieńce dożynkowe, które zaskakiwały kształtami i artystycznym wykonaniem. Wśród nich można było dostrzec wieniec, który przypominał Jana Pawła II.  W korowodzie przeszli także zaproszeni przez wójt Teresa Mazurek goście, parlamentarzyści, wojewoda, starosta, prezydent Świdnicy, burmistrz Jaworzyny Śląskiej, szefowie Straży Pożarnej, policji, nadleśnictwa.

Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica podczas podziękowań zwróciła szczególną uwagę na pracę rolników. – To jest praca pod gołym niebem, to jest praca nieprzewidywalna. Można dużo włożyć i nie otrzymać nic. Nas na szczęście susza ominęła – mówiła Teresa Mazurek i dodała – Dziękujemy rolnikom, dziękujemy wszystkim tym którzy z nami współpracują. Słowa wdzięczności wójt gminy skierowała także do parlamentarzystów. – To wy jesteście naszym głosem w Warszawie. Dziękujemy wam za wsparcie.

Poprzedni artykułRekordowy Świdnica Cup
Następny artykułPościg za piratem drogowym [FOTO]