Strona główna 112 Pościg za piratem drogowym

Pościg za piratem drogowym [FOTO]

10

Od ponad 40 minut policja ściga kierowcę Volkswagena Passata, który od strony Świebodzic wjechał do Świdnicy. Świadek zdarzenia mówi, że auto jechało z ogromną prędkością lewym pasem jezdni.

wyp 4

Zdjęcia KPP w Świdnicy

Ok. 16.45 czerwony VW Passat na wałbrzyskich numerach zaczął ucieczkę przed policją prawdopodobnie nad zalewem w Komorowie. Jak informują świadkowie, w pościgu brało udział co najmniej 5 radiowozów i dodają, ze auto jechało tak niebezpiecznie, ze przechodnie uciekali w podwórka. – Rzeczywiście doszło do takiego zdarzenia – mówi Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy, ale nie podaje szczegółów.

cynk1

Aktualizacja: Pościg zakończył się w Świebodzicach na zamkniętej ulicy. Nikt nie odniósł obrażeń, ale doszło do uszkodzenia radiowozów.

Jak informuje Magdalena Ząbek, policja otrzymała zgłoszenie ok. 16.00. O interwencję prosiła kobieta, wypoczywająca nad zalewem w Komorowie, która poskarżyła się na agresywnego mężczyznę. Po przyjeździe na miejsce policjanci już go nie zastali, ale uzyskali informację, ze pojechał do Świebodzic. Patrol wyruszył we wskazanym kierunku, ale nie znalazł opisanego przez świadków czerwonego VW Passata. Ok. 16.50 dyżurny odebrał kolejne zgłoszenie, tym razem ze Słotwiny. Opisywany samochód jechał z wielką prędkością nie zważając na innych użytkowników drogi ani pieszych. Nie reagował na wezwania policjantów do zatrzymania ani na wystawione po drodze posterunki. Próbował doprowadzić do zderzenia z radiowozami oraz innymi samochodami. Pościg zakończył się w Świebodzicach. – Policjanci byli zmuszeni do oddania 4 strzałów w opony – mówi Magdalena Ząbek. Kierowcą okazał się 33 – latek ze Świebodzic. Mężczyzna miał niespełna pół promila alkoholu w organizmie, ale policja podejrzewa, że był pod wpływem środków odurzających, dlatego pobrano krew do badań. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W pościgu brało udział 8 radiowozów, 3 zostały uszkodzone.

Poprzedni artykułŚwięto plonów w Krzyżowej [FOTO]
Następny artykułŚwidnicka załoga wciąż w powietrzu!